Перейти до основного вмісту

Країна «великих можливостей» і олігархів

Що демонструє Український дім у Давосі?
01 лютого, 11:07
ФОТО UACRISIS.ORG

На Форумі у Давосі вже давно нічого не вирішується. Такого спільного висновку дійшли журналісти France24. Зокрема, редактор міжнародних новин Daily Beast Крістофер Дікі, обговорюючи зустріч світових лідерів у Швейцарії в аналітичній програмі «Світ цього тижня», висловив сумнів в ефективності їхніх дискусій.

«Дивні речі там відбуваються — люди розуміють, що щось назріває, обговорюють це, але в результаті проблема не вирішується. У січні 2008 року усі говорили про економічні проблему у всьому світі, казали, що вони не за горами, і от ми з цим стикнулись у вересні того ж року. Але ті багатії нічого не зробили. Чотири роки тому, нерівність була головною темою у Давосі. Суть в тому, що ці хлопці приїздять у Давос як правило із своїми коханками та жінками, катаються собі на лижах, гарно проводять час, спілкуються між собою, налагоджують контакти, зароблять гроші, а потім кажуть «Так, так, нерівність це дуже погано», — наголосив він.

Думку Дікі підтримав ведучий програми Франсуа Пікард: «Так, протиріччя Давосу можна легко продемонструвати. У вівторок, Девід Аттенборо та принц Вільям обговорювали шляхи збереження довкілля, і ось щойно ви почули, як президент Бразилії Жиару Болсонару сказав, що у тропічних лісах Амазонки можна вести гарний бізнес, приїжджайте та рубайте дерева».

І в принципі, таким оцінкам французьких колег нам важко щось протиставити. За всі роки, які Україна бере участь в Всесвітньому економічному Форумі в Давосі, ми мали лише одну знакову подію — це підписання контракту на розробку сланцевих родовищ в Україні з компанією Shell.  Остання, як відомо, вже відмовилася від намірів працювати в Україні.

А що ж, власне, очікують від Давоського форуму всі ті сотні «ділових» туристів  з України, які цього року їздили в Швейцарію?

Цьогорічний економічний форум у Давосі найбільше запам’ятався українцям синіми шапками, котрі понад норми спробував перебрати один з кандидатів у президенти України. Подробиці події активно смакували всі українські ЗМІ. А ще — першими «дебатами» кандидатів у Президенти (Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценко та Петра Порошенка)—  на традиційному для цього ВЕФ сніданку Віктора Пінчука.

Зять другого президента України — Леоніда КУЧМИ — продовжує витрачати мільйони доларів на підтримання свого іміджу впливового гравця в українській політиці. Фонд Віктора Пінчука — спонсор Українського Дому в Давосі 2019 року. Крім того, за кошти його іменного фонду та фонду-партнера — «Відродження» Джорджа Сороса — до Швейцарії прилетіли і народні депутати, і громадські активісти.  До слова, минулого року після такого ж форуму в українському інформаційному просторі вперше чітко прозвучала теза про «монополізацію» олігархами громадських середовищ.  Після того Віктор Пінчук, в принципі, підтвердив очевидне —  політично-розважальним шоу на каналі АйСіТіВі, де в ролі «суддів» для Ових Лідерів були відібрані голови громадських організацій, які займають сьогодні вагому частину українського «ефіру». До слова, журі практично у повному складі відвідало цього року й Давос.

Тепер сказане на Ялтинській зустрічі Арсенієм ЯЦЕНЮКОМ Пінчуку:  «Вікторе,  ти не олігарх. Ти під захистом демократичних сил», — цілком могло  зазвучати з трибуни Давоського Форуму  від когось з журі Нових Лідерів як «Вікторе, ви не олігарх. Ви — під захистом  прогресивного громадянського суспільства».  А чому б ні?

У середу оргкомітет Українського дому в Давосі підбив підсумки на заключній прес-конференції у прес-центрі «Інтерфакс-Україна».

«Ми вважаємо, що можна зробити три головні висновки з нашого досвіду в Давосі. Перше: Український дім у Давосі створив потужний інвестиційний бренд. Друге: Український дім у Давосі відкрив вікно для іноземців — наших спонсорів. Третє, і найголовніше: Український дім у Давосі створив позитивний образ України як країни інновацій, креативності та великих можливостей», — зазначила виконавчий директор Українського дому в Давосі Алекса ЧОПІВСЬКА.  І обличчя , яке символізує країну великих можливостей, — Віктор Пінчук?!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати