Перейти до основного вмісту

Кузня мікроелектроніки

Бізнес вкладає гроші в освіту
17 квітня, 00:00
ФОТО ВАЛЕНТИНА ДИРМАНА, Київ

Студенти кафедри системного аналізу Iнституту прикладного системного аналізу Національного технічного університету України КПI отримали важливий стимул до навчання. Кафедра, спільно з бельгійською компанією «Мелексіс», що спеціалізується на виробництві напівпровідникових інтегральних мікросхем, відкрила науково-освітню лабораторію, яка має прищеплювати практичні навички з проектування мікросхем.

Користуватися лабораторією зможуть не лише майбутні фахівці з системного аналізу, а й студенти інших кафедр і факультетів. У планах університету — щорічно випускати десять висококваліфікованих інженерів-конструкторів мікросхем, отже студентам доведеться докласти чималих зусиль у навчанні, щоб потрапити у цю десятку, переконаний завідувач кафедри Анатолій Петренко. За його словами, учбовий план творців мікросхем розрахований на два роки. Як відзначає Петренко, студенти оволодіватимуть професією за індивідуальним графіком — три рази на тиждень матимуть семінарські і практичні заняття. Мотивацію для того, щоб «гризти граніт науки» з усіх сил, компанія «Мелексіс», що працює в Україні з 2000 року і є роботодавцем більш ніж 70 працівників, забезпечила. Протягом трьох років вона планує збільшувати кількість персоналу щороку на 20 чоловік, і, звичайно, не омине випускників кафедри, на навчання яких витратила неабиякі гроші. (Скiльки, навіть на прохання «Дня» бельгійці не уточнювали). «Ми створили цю лабораторію для того, щоб підготувати справді висококваліфікованих спеціалістів», — підкреслює генеральний директор компанії «Мелексіс Україна» Жакус Де Жонг і пояснює,що швидкий приріст використання мікросхем у промисловості, зокрема, в автомобілебудуванні та виробництві побутової електроніки потребує кваліфікованих інженерів. «Лабораторія, створена компанією, допоможе студентам засвоїти необхідні навички у проектуванні мікросхем, — говорить Де Жонг. — Крім того, це — не просто робота, а розвиток працівника».

Перший проректор НТУУ КПI Юрій Якименко вважає, що ця лабораторія «створює додаткову мотивацію для працi саме в Україні». З ним погоджується і Петренко, відзначаючи, що окрім гарного обладнання, в цьому не останню роль відграють кваліфіковані викладачі, яких було дібрано до роботи в лабораторії. «Вже в ході виконання курсових робіт чи дипломного проекту студенти можуть виконувати ті чи інші завдання фірм», — описує завкафедри переваги, що їх отримали студенти. За його словами, «тут створюються умови, коли студенти навчаються, користуючись інструментарієм великих компаній». Як наголошує Петренко, очолювана ним кафедра має значний досвід співпраці з провідними компаніями в галузі проектування мікросхем, який «сьогодні перетворюється у відкриття науково-освітньої лабораторії, де майбутні спеціалісти навчатимуться новітнім технологіям проектування із застосуванням комп'ютерних програм».

Стрічку на дверях «новонародженої» лабораторії урочисто перерізав, окрім представників НТУУ КПI та директора компанії «Мелексіс-Україна», ще й перший секретар посольства Бельгії в Україні — пан Девелтер. Останній, зокрема, відзначив, що це — неабияка подія для студентів, адже «компанія досить активна в Україні».

У лабораторії обладнано десять робочих місць для студентів. Відтак, десять юнаків та дівчат, яких вже відібрали на навчання за програмою НТУУ КПI та «Мелексіс», були найголовнішими дійовими особами і водночас ніби іменинниками на описуваній події. Їм належить стати «першопрохідцями» комп'ютерного проектування електронних плат в Україні.

Студенти київського ВНЗу, звичайно, раді нагоді стати спеціалістами міжнародного рівня і мати змогу практикуватися на новітньому обладнанні, а в перспективі — пройти практику, або навіть влаштуватися на роботу у великій міжнародній компанії. Однак, як сказав «Дню» Де Жонг, «компанія поки що в Києві, але вже озирається, і, можливо, недалекий той день, коли і студенти з інших українських міст вчитимуться в лабораторіях, оснащених останніми досягненнями техніки».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати