Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Насінню буряка потрібен... Закон

Для того щоб розпочати повноцінний експорт в Європу
07 лютого, 10:57

Під час засідання країн-членів учасників Організації економічної співпраці та розвитку (Organization for Economic Cooperation and Development, OECD) у Парижі Україна отримала дозвіл повноправно брати участь у міжнародній торгівлі насінням цукрових та кормових буряків, проте цей дозвіл не дає права експортувати насіння одразу.

«Наразі зроблено головну процедуру, згідно з якою Україна отримала право брати участь у міжнародній торгівлі насінням буряків, але для того щоб розпочати безпосередній експорт, необхідно мати Закон України про приєднання до схем міжнародної торгівлі насінням цих культур, і вже після підписання зазначеного закону Президентом він набирає чинності», — пояснює директор з виробництва насіння ТОВ «Сесвандерхаве-Україна» Віктор ГАЦУЛА.

Після підписання відповідного Закону України стане можливим завезення батьківських форм гібридів цукрового буряку до України для того, щоб вирощувати насіння F1 для Європи. Україна буде видавати спеціальний сертифікат ОЕСР.

Проте, за словами аналітика сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василя ДОЛІНСЬКОГО, для виходу на ринки інших країн дуже актуальним буде наявність лабораторії якості дражованого насіння цукрових буряків за стандартами ISTA.

«Першочерговим завданням на майбутнє є налагодження, передусім, експорту простого насіння (сировини), і в Україні відповідні аналізи насіння можна зробити, але надалі — для експорту дражованого насіння, тобто готового продукту, без лабораторії ISTA не обійтись. Відтак минулого року, наприклад, був експорт насіння компанії SESVANDERHAVE із України до Молдови, оскільки це було можливим без дозволів OECD і сертифіката ISTA (International Seed Testing Association)», — прокоментував Долінський.

Загалом, у Європі основною територією вирощування насіння цукрових буряків є насамперед північ Італії та південь Франції, південь України (Одеська область) та Росії (Краснодарський край), є невеликі площі в Австрії, а з найближчих сусідів в Азії — у Туреччині.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати