Нацкомфінпослуг придумала, як подолати «загублені поліси»
Страхові компанії давно намагаються вирішити цю проблему й неформально обмінюються між собою «чорними списками» недобросовісних агентівДержавна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), опублікувала проект Розпорядження, яким встановлюються кваліфікаційні вимоги до страхових агентів, що продають послуги обов’язкового автострахування (автоцивілка). Згідно з документом, Моторне (транспортне) страхове бюро України створить єдиний реєстр усіх страхових агентів. Щоб потрапити до реєстру, агенти повинні пройти спеціальну підготовку в страховій компанії. А особи, не внесені до реєстру, не зможуть продавати страхові поліси.
«Зараз на ринку обов’язкового автострахування працює велика кількість агентів, що призводить до певних труднощів», — коментує ініціативу генеральний директор страхової компанії «Актив-Гарант» Олег Вовченко. Але, все ж, за його словами, ініціатива Нацкомфінпослуг правильна, актуальна і давно назріла. «Створення такого реєстру дозволить значно підвищити професіоналізм страхових агентів, «відсіяти» ще на стадії навчання осіб, які не спроможні ефективно здійснювати продажі у сфері страхування, а також допоможе уникнути ризиків співпраці з неблагонадійними особами», — зауважує експерт.
На жаль, на новітньому ринку нерідкі випадки, коли агент бере під реалізацію певну кількість полісів, а потім заявляє про їх втрату. Відповідно, страхова компанія публікує повідомлення про визнання загублених полісів недійсними. Проте частенько «загублені» поліси, без відома страхової компанії, реалізуються громадянам. Якщо трапляється страховий випадок, ці громадяни не можуть претендувати на страхові виплати, оскільки придбані ними поліси — недійсні. «Довести факт шахрайства в суді надзвичайно важко. Але зараз у споживача є можливість убезпечити себе. Можна перевірити, чи справжній страховий поліс, на сайті МТСБУ», — рекомендує Вовченко.
Страхові компанії вже давно намагаються вирішити цю проблему та неформально обмінюються між собою «чорними списками» недобросовісних агентів. Проте створення єдиного централізованого реєстру сприятиме більш якісно відслідковувати рух агентів на ринку та їх причини. «Кінець кінцем, від того, що проект Розпорядження набуде чинності, виграють усі, і в першу чергу — споживач, — підсумовує Вовченко. — Він отримає додаткові гарантії того, що не стане жертвою обману, до того ж матиме справу з добре підготовленими, кваліфікованими продавцями послуг».