Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Не в ногу з часом

19 січня, 00:00

Інституційний склад промислового комплексу ще не відповідає світовим тенденціям глобалізації, конкуренції та посилення постіндустріального вектора розвитку суспільства. Про це заявив виконуючий обов’язки міністра промислової політики України Олександр Неустроєв у ході колегії Мінпромполітики за підсумками роботи в 2004 році. На його думку, в промисловому комплексі країни майже відсутні могутні національні та транснаціональні компанії, промислово-фінансові групи, здатні розробляти нові зразки й виготовляти конкурентоспроможну високотехнологічну продукцію.

«Складне фінансове становище підприємств, значна частина яких — збиткова, унеможливлює належне оновлення основних виробничих фондів, які зношені майже наполовину. Залишається розірваним цілісний інноваційно-інвестиційний цикл «наука — технологія — виробництво». Домінує продукція з низьким технологічним рівнем, інновації вводяться лише на кожному сьомому підприємстві. Виробниче обладнання має недостатню технологічну гнучкість, що не дозволяє адекватно реагувати на запити споживачів», — сказав Неустроєв.

З його слів, на промпідприємствах України спостерігається низька продуктивність роботи, річний обсяг товарного випуску на одного працівника промисловості в країні в п’ять-вісім разів нижчий, ніж у розвинених країнах. «Значна частина роздержавлених підприємств ще не отримала ефективного власника, чимало з них змінили свій профіль», — наголосив керівник міністерства. Основною проблемою Неустроєв назвав нерозвиненість внутрішнього ринку промислової продукції, місткість якого в цей час у 5— 10 разів менша за потенційну, а номенклатура, технічний рівень і якість промпродукції часто не відповідають запитам споживачів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати