Перейти до основного вмісту

Обсяги продажів

Україна виходить на 12 мільярдів додаткових прибутків, а Фонд держмайна — на перетворення на міністерство
05 серпня, 00:00
МИХАЙЛО ЧЕЧЕТОВ / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

У вівторок на прес-конференції глави Фонду держмайна України Михайла Чечетова очолюване ним відомство виглядало за всіма статтями переможцем. І це дозволяло головному приватизатору країни відверто й навіть не без гордощів зізнаватися в деяких «прорахунках».

І дійсно: на конференції уперше прозвучали сенсаційні дані про те, що Україна продала 93,07% акцій Криворізького залізорудного комбінату не за 242 мільйони гривень, що становили стартову ціну, а майже втричі дорожче — за 689,4 мільйона. Чечетов пояснив цей рекорд тактичним ходом Фонду, який не став завищувати стартову ціну й таким чином розширив базу конкуренції на торгах за це привабливе підприємство. На невелику наживку, приготовану ФДМУ (рибальську термінологію для висвітлення цього питання запропонував Чечетов) піймалася велика рибка — ТОВ «Солайм» (Дніпропетровськ, група «Приват»). Гроші за проданий пакет акцій будуть перераховані до бюджету найближчим часом — з упевненістю підсумував цю виграшну тему Чечетов і відзначив також успішну реалізацію пакетів інших гірничорудних підприємств (згідно з законом про особливості приватизації ДАК «Укррудпром»). На цей момент продані всі 25— 50-відсоткові держпакети акцій. «Залишився лише Південний ГЗК, і якщо претенденти не погодяться придбати 25 відсотковий пакет акцій, будемо виставляти його на відкритий тендер», — констатував голова ФДМ.

Не виглядала програшною у вустах глави ФДМУ й тема продажу «Укртелекому». Михайло Васильович ще раз повторив свій прогноз (раніше він прозвучав у ексклюзивному інтерв’ю «Дню») про те, що цей телекомунікаційний гігант буде продано не менш як за $600- 800 мільйонів, залежно від того, які саме інвестори прийдуть на цей ринок. Оптимізм Чечетова, напевно, був підкріплений і висловлюванням першого віце- прем’єр-міністра і міністра фінансів Миколи Азарова про те, що Україна збирається продати 42,86% акцій «Укртелекому» до 30 вересня. «Рішення прийняте, в ньому визначені дати, і поки вони не змінені», — сказав Азаров, якому припинення ледве не оголошеного конкурсу з продажу «Укртелекому» завдало досить неприємного удару. Як пояснив перший віце-прем’єр, затримка з оголошенням конкурсу пов’язана з додатковим аналізом того, як у ньому захищені інтереси України, й категорично спростував інформацію про те, що уряд готує «Укртелеком» до продажу російській АФК «Система». «Нами ставиться лише одна умова: щоб прийшов серйозніший інвестор, який міг би вкласти реальні інвестиції, й щоб наш «Укртелеком» був сучасною системою зв’язку», — сказав Азаров. Приблизно таке ж пояснення дав і Чечетов. Але в коридорах Фонду про це говорять різне. Одна з версій пов’язує певну заминку в продажу «Укртелекому» зі створенням нового міністерства — транспорту і зв’язку, якому, мовляв, треба ще розібратися з тим, яке майно зі сфери його управління продається.

Тим часом окрилений успіхом Фонд держмайна (Чечетов оголосив, що з продажем КЖРК 8 мільярдів приватизаційних грошей уже в бюджетній кишені, а після «Укртелекому» ця цифра може зрости до 11 — 12 мільйонів) напружено думає про своє майбутнє. Адже пік продажу, як сказав Чечетов, пройдено цього року. На майбутнє залишиться лише одна «блакитна фишка» — Одеський припортовий завод, за який можна отримати один мільярд. А загалом наступного року, на думку глави Фонду, понад два мільйони отримати від приватизації буде важко. Та й надалі він прогнозує суцільний спад.

Тому Фонд держмайна намічає легку перекваліфікацію. Відтепер основним напрямком його роботи стає управління корпоративними правами держави, а також підприємствами, здатними працювати в умовах госпрозрахунку. Відповідно планується змінити й назву майнового відомства. Можливо, вже восени до парламенту надійде пропозиція перейменувати його на міністерство державної власності та держменеджменту або (згідно з уточненим пізніше варіантом) держпідприємництва. І дійсно, було б безрозсудно втратити кадри, які набули такого великого досвіду в турботах про продаж заводів і пароплавів. Тепер вони зможуть застосувати його з метою примноження останніх.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати