Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пілотний проєкт

На Львівщині створять нові виробництва і робочі місця
22 червня, 19:35

Сьогодні, 22 червня, у Червонограді представили пілотний проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що впроваджується компанією GIZ («Німецьке товариство міжнародного співробітництва». – Т.К.) за підтримки уряду Німеччини. Про це повідомляють у Львівській обласній раді.

Основна мета проєкту – трансформація вугільної галузі на прикладі шахти «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» на соціально прийнятних умовах: створення нових виробництв, перекваліфікація й навчання мешканців, розвиток соціальної сфери та інфраструктури, вирішення екологічних питань.

Серед учасників консультативної зустрічі – представники компанії GIZ, Кабміну України, місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування та профільних державних вугільних підприємств.

Доповідачі консультативної зустрічі представили планові заходи на території Червоноградської міської ради, а також нові підходи до співпраці з огляду на війну в Україні.

Участь в обговоренні взяла голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, яка особливо наголосила на тому, що що у цей складний для України час ми повинні розвивати економіку, дбати про громади і поліпшувати якість життя мешканців.

«Червоноград – це шахтарський край, тут є низка викликів, пов’язаних з територіями, де колись працювала важка промисловість. Тому говоримо не тільки про виробничі площі, які необхідно трансформувати, а й думаємо про людей, які мають бути задіяні в модернізованій економіці. Упевнена, що мешканці Червоноградської громади отримають новий шанс на реалізацію ділової активності, вмінь, навиків, потенціалу, що, впевнена, сприятиме розвиткові території», – зазначила голова ЛОР. І пообіцяла: «Ми як регіональна влада максимально підтримуватимемо такі розвиткові проєкти, тому вчергове закликаємо громади Львівщини бути активними, озвучувати свої ініціативи та звертатися до партнерів».

За словами міського голови Червонограда Андрія Залівського, шахта «Великомостівська» працюватиме до жовтня, а потім, відповідно до наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, припинить роботу. «Дехто із шахтарів досяг пенсійного віку, а тим, хто ще – ні, запропонують працевлаштування на інших копальнях. Станом на сьогодні великої проблеми в цьому немає, бо зачиняється лише одна шахта», – сказав міський голова Червонограда і додав, що компанія GIZ обіцяє виділити до 5 млн грн. для розроблення документації щодо закриття шахти «Великомостівська». 

Своєю чергою, керівник регіонального офісу компанії «GIZ» Галина Литвин зазначила, що Червонограду пощастило стати пілотним проєктом разом із Мирноградом Донецької області.

«Ініціативи, які реалізовуватимуться в цих містах, зможуть бути імплементовані державою і на інших вугільних територіях.

Проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» розрахований на три роки, упродовж яких компанія GIZ підтримуватиме Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і Червоноградську міську раду, які є її партнерами», –  інформувала Галина Литвин.

Основне завдання GIZ – супроводжувати національні органи влади і ДП «Львіввугілля» у процесі закриття шахти, аби це відбувалося відповідно до стандартів і з врахуванням інтересів громади. Саме для цього до кінця року триватимуть консультації з місцевими мешканцями щодо подальшого розвитку Червонограда, зокрема перепрофілювання міста, створення робочих місць, комплексної підтримки бізнесу.

Також керівник регіонального офісу компанії «GIZ» нагадала, що у серпні 2021 року вже відбувалася зустріч голови Львівської обласної ради Ірини Гримак з уповноваженим федерального уряду Німеччини з питань вугільної трансформації в Україні Станіславом Тілліхом. А тепер-от вже ідеться про пілотний проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати