«Пірату» з «Петрівки» дали 3,5 року ув’язнення
Це перший випадок в Україні, коли суд визначив реальний термін позбавлення волі за порушення прав інтелектуальної власностіУ результаті нещодавніх правових дій, ініційованих членами Асоціації виробників програмного забезпечення (Business Software Alliance, BSA), працівники органів внутрішніх справ провели перевірку ринку «Петрівка» в Києві. Під час перевірки було виявлено й вилучено в цілому 63 піратські диски з програмним забезпеченням Adobe System і Microsoft. Проти продавця дисків була порушена кримінальна справа. У квітні 2010 його було визнано винним в Оболонському районному суді й засуджено до ув’язнення на три роки та шість місяців.
Як зазначають у Асоціації, це перший випадок в Україні, коли суд засудив до реального терміну позбавлення волі за порушення прав інтелектуальної власності.
«Ця перевірка стала першою із серії подібних правових дій, що регулярно проводитимуться не лише в Київській, а й у інших областях України. BSA готова використовувати будь-які передбачені законом інструменти, щоб особи, котрі порушують авторські права компаній — членів BSA, понесли кримінальну відповідальність чи інше покарання, передбачене законом. Ми впевнені, що результатом таких заходів буде поступова зміна ситуації у сфері інтелектуальної власності в Україні та позбавлення України образу одного зі світових центрів комп’ютерного піратства», — цитують у прес-релізі асоціації її юридичного представника в Україні Владислава Шаповала.
Нагадаємо, що BSA продовжує кампанію у боротьбі з порушеннями законодавства у сфері інтелектуальної власності в Україні, а саме з поширенням і використанням неліцензійного програмного забезпечення компаній — членів асоціації. І, як наголошується в прес-релізі, незважаючи на бажання застосовувати в першу чергу просвітницькі методи у боротьбі з порушниками авторських прав, BSA продовжить ініціювати й перевірки суб’єктів господарської діяльності в усіх регіонах України.
У період з січня по березень 2010 року юридичний представник BSA в Україні був поінформований про 59 фактів порушення авторських прав компаній — членів BSA з боку різних підприємств і організацій України. На адресу правоохоронних органів було надіслано 42 заяви про порушення авторських прав членів асоціації з боку кінцевих користувачів. Крім того, за порушеними щодо користувачів справами було заявлено 17 цивільних позовів.
За зазначений період представник BSA надіслав на адресу різних підприємств 29 попереджувальних листів з інформацією про наслідки використання неліцензійного програмного забезпечення. Також представник BSA звернувся до правоохоронних органів України із запитами про проведення перевірок 26 підприємств щодо законності використання програмних продуктів компаній — членів BSA.
Як повідомляється, станом на березень 2010 року на розгляді судів України перебуває 13 кримінальних справ щодо користувачів неліцензійного програмного забезпечення.
Тим часом, компанія «Майкрософт Україна», підбивши підсумки програми для комп’ютерних клубів, метою якої було зниження рівня піратства, підрахувала: можливість використовували лише 10% українських комп’ютерних клубів. Хоча в рамках програми українські інтернет-кафе та комп’ютерні клуби могли придбати ліцензії на найпопулярніші програмні продукти Microsoft зі знижкою до 90%!
«Результати програми для інтернет-кафе дуже чітко демонструють ставлення українців до легального програмного забезпечення: навіть за знижки 90% лише 10% комп’ютерних клубів скористалися можливістю легалізувати ПЗ. Це означає, що індустрія в цілому все ще не готова перейти до цивілізованого способу ведення бізнесу. Ми із задоволенням пішли б назустріч і продовжили акцію, але це матиме сенс лише, коли український бізнес усвідомить цінність гри за правилами», — зазначає генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків.