Перейти до основного вмісту

Потiснивши Аргентину та Бразилію...

Україна може посісти друге місце у світі з експорту кукурудзи
14 вересня, 00:00
ФОТО ОЛЕГА НИЧА

Як прогнозують в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), досягти такого результату дасть змогу щорічне зростання продуктивності цієї культури в Україні на понад два центнери з гектара. Воно, зазначимо, спостерігається з 2000 року. Тоді як у провідних країн-експортерів кукурудзи — США, Бразилії й Аргентині — зростання врожайності не сягає навіть 1,5 центнера з гектара.

Крім того, високі темпи підвищення врожайності демонструє й соя. Із 2000-го її приріст в Україні становить 0,68 ц/га щорічно, у той час як у США — на рівні 0,33 ц/га.

Як зазначають експерти УКАБ, основною причиною такого зростання врожайності є істотне поліпшення технології вирощування кукурудзи й сої, а також запровадження інноваційних практик землеробства. «Значне підвищення ефективності у виробництві цих культур стало головною передумовою збільшення площ під кукурудзою й соєю в Україні останніми роками, а також є найпершою запорукою високої конкурентоспроможності української сільгосппродукції на глобальному ринку продовольства», — говорить президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Разом із тим вітчизняні науковці звертають увагу на необхідність активної переробки зернових саме в Україні. Адже поки що ту ж кукурудзу експортують лише у вигляді фуражного зерна.

«Ми вважаємо за необхідне виробляти додаткову вартість саме в Україні. Тому дуже важливо розвивати переробну галузь. А зерно кукурудзи є надзвичайно цінною сировиною не тільки для тваринництва, а й для харчової, хімічної та легкої промисловості», — зазначає президент Національної академії наук України Микола Безуглий.

Зазначимо, уже два роки поспіль урожаї кукурудзи перевищують 20 мільйонів тонн. Причому на внутрішньому ринку використовують орієнтовно 7 — 8 млн тонн. Дві третини врожаю українські аграрії відправляють на експорт.

Цього року Україна, як повідомив на брифінгу за результатами засідання уряду 12 вересня 2012 року міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, має намір експортувати близько 13 мільйонів тонн кукурудзи. На цьому, за його словами, українські аграрії можуть добре заробити. Адже, як зауважив Присяжнюк, на сьогодні через несприятливі погодні умови в багатьох країнах прогнозують загальне зниження урожаю, через що на світових ринках існує попит на зерно та позитивна динаміка цін на нього. Зокрема, на кукурудзу вони підвищилися на 43 долари за тонну — до 308 доларів. При цьому голова Мінагропроду наголосив, що наразі причин для обмежень експорту зерна немає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати