Перейти до основного вмісту

Санація з преференціями

Скільки коштують об’єкти відпочинку на ПБК?
31 березня, 00:00

Господарський суд Києва розглянув справу щодо позову компанії «Оплан» ( Київ), яка оскаржує законність конкурсу з продажу майна боржника — державного підприємства «Атлантика» (Севастополь). Відповідачем виступає державне Агентство з питань банкрутства Запорізької області, а в ролі третьої сторони — «Атлантика» та фірма «Метекс-М».

Як випливає з позовної заяви, «Оплан» вимагає визнати недійсними результати конкурсів iз продажу майна севастопольської «Атлантики», проведених у вересні 2006 року. За даними компанії, на конкурси були виставлені три лоти: база відпочинку «Смарагд» в урочищі Ласпі поблизу Севастополя, недобудований пансіонат на 500 місць для дітей і дорослих там же, а також будівлі та споруди в районі Камишового шосе. За всіма трьома лотами переможцем було визнане ТОВ «Метекс-М» (Дніпропетровськ), якому всі три об’єкти були продані за 19 мільйонів гривень, що, за інформацією компанії «Оплан», набагато нижче за їхню ринкову вартість.

При цьому, як стверджують в «Оплані», до участі в конкурсі не допустили потенційних покупців, які були готові придбати нерухоме майно за ринковою ціною. Сама ця київська фірма пропонувала за згадані три лоти 75 мільйонів гривень.

Оголошення рішення Господарського суду Києва у цій справі призначене на 18 квітня поточного року.

Разом із тим, як стало відомо від учасників ринку, нерухомість «Атлантики», продана на конкурсі 11 вересня, вже перепродана. Причому база відпочинку «Смарагд» уже двічі перейшла з рук у руки й при цьому всупереч рішенню Київського господарського суду від 15 вересня 2006 року, яким на майно ГП «Атлантика», продане з аукціону 11 вересня, був накладений арешт і були заборонені будь-які дії, пов’язані з його відчуженням.

У самому факті застосування сумнівних технологій відчуження державного майна, як зазначають експерти, немає нічого дивного. Готельний і туристичний бізнес у Криму зараз активно розвивається. І підвищений інтерес інвесторів прикутий саме до землі й нерухомості на ПБК. Раніше глава наглядової ради банку «НРБ-Україна» В’ячеслав Юткін повідомляв «Дню», що за ділянку площею 7 гектарів на Південному березі Криму, з яких 3,5 гектарів непридатні для будівництва, група НРБ декілька років тому сплатила $1,2 мільйона. Відтоді ціни продовжують зростати при неухильному скороченні обсягу пропозицій.

Дивно інше — дії посадових осіб, які мають стояти на варті державних інтересів. Це твердження повною мірою стосується історії з «Атлантикою». Суддя Господарського суду Севастополя затвердила план санації, що передбачає розпродаж привабливих активів, а керівник санації — Агентство з питань банкрутства Запорізької області — провів торги «для обраних». При цьому Мінагрополітики, ФДМУ, Генпрокуратура мовчать, наче води в рот набрали. І це при цілому букеті погано прикритих порушень закону. От і доводиться приватній компанії звертатися до суду по захист не тільки своїх, а й державних інтересів…

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати