Перейти до основного вмісту

Що чекає на українське авіабудування без Ківи?

Депутати хочуть розібратися у мотивах Адміністрації Президента звільнити керівника ДП «Антонов»
30 квітня, 10:44

З цією метою фракція «УДАР» ініціювала створення спеціальної тимчасової слідчої комісії (ТСК). Як повідомила Укрінформу прес-секретар лідера фракції «УДАР» Віталія Кличка Оксана Зінов’єва, у завдання цієї ТСК мають входити з’ясування ситуації з керівництвом, із необхідністю збереження наявних і гарантій забезпечення нових замовлень для підприємства, а також збереження робочих місць. «Віталій Кличко пообіцяв розібратися. Головним чином, щоб на парламентському рівні за допомогою створення тимчасової слідчої комісії було наведено порядок... Багато з того, що відбувається на такому великому підприємстві, незрозуміло і вимагає парламентського контролю», — заявила Зінов’єва. За її словами, питання про створення тимчасової слідчої комісії у парламенті буде порушено найближчим часом.

В.о. голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв солідарний з колегами. «Я підтримую створення комісії у Верховній Раді щодо ситуації на ДП «Антонов». Я особисто був проти звільнення Ківи, вважаю це рішення неправильним. Я попереджав, що це рішення викличе резонанс і несприйняття», — заявив він. За словами Соболєва, необхідно з’ясувати, чому голову правління Дмитра Ківу було звільнено з цієї посади. «Людину просто так не знімають. Там було надано неправдиву інформація. Тому потрібно в парламенті розібратися, хто за цим стоїть. Відновити справедливість. Я буду підтримувати створення такої слідчої комісії», — наголосив Соболєв.

Як відомо, трудовий колектив ДП «Антонов» став на захист свого керівника. У резолюції загальних зборів колективу державного підприємства «Антонов», яке є у розпорядженні «Дня», йдеться, що «ДП «Антонов» під керівництвом президента — генерального конструктора Дмитра Семеновича Ківи пройшло інтенсивний шлях розвитку і зростання, і у важких економічних умовах має стабільно високі показники виробничої діяльності...» Зокрема, 2013 року чистий прибуток ДП «Антонов» у порівнянні з плановим показником фінансового плану виконав на 101,1 %. Упродовж останніх п’яти років підприємство щороку сплачує до бюджету податків майже на 600 мільйонів гривень. А от держбюджетного фінансування, про яке так багато говорять сьогодні експерти, з 2010 року на «Антонов» не приходило. «ДП «Антонов» працює на договірній основі та розробляє нові проекти літаків за рахунок зароблених підприємством коштів», — повідомляють на підприємстві. Водночас 2013 року підприємство переплатило податку на прибуток на 100 мільйонів гривень.

Отож, знімати Дмитра Ківу з посади, а особливо в такий кризовий для країни час, у керівництва держави об’єктивних причин не було. І тут виникають запитання: то що і хто насправді стоїть за рішенням зняти чи «обезглавити» ДП «Антонов»? Які наслідки воно матиме для самого підприємства і для авіабудівної галузі України загалом? Відповіді на ці запитання, вочевидь, має знайти ТСК. Тим часом, екс-перший заступник міністра промислової політики України Володимир Рижов пов’язує ситуацію навколо звільнення Дмитра Ківи зі спробою реалізації економічних інтересів групи високопосадовців колишнього керівництва України. Коментуючи озвучені на мітингу плани уряду щодо звільнення Ківи з посади президента-генконструктора ДП «Антонов», заявив: «За цими планами стоїть оформлена 2013 року непублічна домовленість: зі складу ДП «Антонов» виокремлюється авіатранспортне підприємство, літаки Ан-124-100 «Руслан» закладають в російський банк, потім їх викуповує російська сторона. Сьогодні РФ ставить умову: «Будьте ласкаві виконувати».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати