Перейти до основного вмісту

Спершу була ідея

Ярмарок показав, що він може мати продовження
28 березня, 00:00

В Україні настає ера енергоощадних технологій. Принаймні, так вважають організатори першого професійного Всеукраїнського конкурсу проектів з енергозбереження «Ярмарок ідей», фінал якого днями пройшов у Києві. На конкурс, організований Альянсом «Нова енергія України», надійшло 56 проектів. 16 кращих змагалися в трьох номінаціях: «Краща ідея», «Кращий проект для впровадження» та «Кращий реалізований проект».

Найкращим стимулом для переможців стала обіцянка голови Альянсу Валерія Боровика про те, що їхні ідеї отримають підтримку на урядовому рівні, їх просуватимуть і впроваджуватимуть у виробництво та в життя насамперед.

Перше місце в номінації «Краща ідея» журі присудило Олегу Ольховикову (ООО «Центр експертних технологій») і його проекту «Виробництво синтетичного газу з рідких органічних відходів». Проект «Нові будівельні модульні блоки (ізоблоки) без «містків» холоду та звуку» (автор Олексій Бондаренко, ПП «Ельмес») переміг у номінації «Кращий проект для впровадження». У номінації «Кращий реалізований проект» переміг Олексій Кузнєцов і його проект «Універсальне енергоощадне котельне обладнання».

«Ми оцінимо проекти-переможці, подивимося, наскільки можлива їх реалізація найближчим часом, їх витратність і окупність, а головне — ефективність із погляду енергозбереження, і тоді прийматимемо рішення, з ким підписувати контракт про співпрацю», — сказав Валерій Боровик. Зацікавленість у реалізації проектів підтвердив і міністр будівництва, архітектури та житлово- комунального господарства Павло Качур. За його словами, частина представлених на конкурсі ідей буде реалізована в житлово-комунальній галузі або сфері будівництва, а найефективніші проекти Кабінет Міністрів України готовий профінансувати.

Після завершення офіційної частини автор розмовляла зі співробітником ПП «Ельмес» Андрієм Лантія. За його словами, сфера застосування ізоляційних блоків дуже широка. Їх можна використовувати як у новому будівництві, так і при реконструкції житлових і адміністративних будівель. Тим паче, що будь- який завод залізобетонних виробів має у своєму розпорядженні обладнання, яке дозволяє налагодити випуск цих виробів. Необхідна лише форма, що застосовується для виготовлення звичайних піноблоків. Причому за ціною ізоблок і піноблок практично однакові. Але перевагою ізоблока є його ізоляційні властивості. Для прикладу, 10-сантиметровий ізоблок за цими показниками дорівнює стіні з силікатної цегли завтовшки 2,8 метра. Автори проекту збираються розпочати серійне виробництво цих виробів і, можливо, навіть вийти з ними на міжнародний ринок, де поки що немає нічого подібного.

Упевнений у перспективності своєї розробки й автор «Кращого реалізованого проекту» Олексій Кузнєцов. Його «Універсальне енергоощадне котельне обладнання» має низку переваг порівняно з західними аналогами. «За тієї ж якості й тих самих показників воно вчетверо дешевше, але при цьому адаптоване до наших систем опалювання та нашої сировинної бази, — зазначає Кузнєцов. — Але головне, що воно дозволяє суттєво скоротити споживання природного газу».

Паралельно з фіналом конкурсу відбувалася виставка представлених робіт. На ній можна було ознайомитися з вітроенергетичними установками, мінігідроелектростанціями і навіть такими «домашніми» проектами, як «Підсушувач житла в холодну пору року».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати