Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Раді змінили турборежим на режим «антиспам»

У «Слузі народу» сподіваються, що прийняті зміни до регламенту дозволять проголосувати скандальний закон про банки та розблокувати програму підтримки МВФ
16 квітня, 19:23
ФОТО ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА

Верховна Рада змінила регламент для протидії зловживанню правом вносити поправки. Рішення підтримали 242 народні депутати.

204 голоси дала фракція «Слуга народу», 15 — «Опозиційна платформа — За життя», 13 — група «Довіра», ще 10 — позафракційні народні депутати.

Згідно з текстом закону, якщо перед другим читанням подали поправки в кількості, що в п’ять або більше разів перевищує кількість статей законопроєкту чи кількість пунктів проєкту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій, поправок, такий законопроєкт може розглядатися за особливою процедурою.

Таку процедуру має запропонувати не менш як третина народних депутатів. Згодом її має підтримати парламентська більшість.

Тоді кожна депутатська фракція (депутатська група) має право визначити не більше п’яти пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням номерів та ініціаторів таких пропозицій, поправок у порівняльній таблиці законопроєкту, підготовленого до другого читання.

Кожний позафракційний народний депутат, пропозиції, поправки якого не враховані головним комітетом, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції, поправки, на якій він наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням її номера у порівняльній таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання.

На самому засіданні має відбутися виступ голови комітету або представника головного комітету — до 2 хвилин, обговорення пропозицій з «можливим наступним голосуванням щодо врахування відхилених або щодо підтвердження врахованих головним комітетом пропозицій» та голосування.

Тож тепер парламент має розглянути законопроєкт про банки, необхідний для співпраці з Міжнародним валютним фондом. Нагадаємо, як писав «День», до нього подали понад 16 тисяч пропозицій поправок, що є більшим навіть за кількість слів в законопроекті. Голова фінансового комітету ВРУ Данило Гетьманцев повідомив, що розгляд планується на 21 квітня.  «Таблиця вже складена в електронній формі. Ми вичитуємо таблицю і знаходимо там, можливо, технічні помилки. Я думаю, що ми завтра вже підійдемо до того, щоб таблиця вже завтра була в остаточній редакції. Розішлемо депутатам, і у вівторок буде засідання комітету», — зазначив Гетманцев.

КОМЕНТАР

«У ЗАКОНОТВОРЧІЙ РОБОТІ ТАКОЖ ПОТРІБЕН «ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД»

Галина ЯНЧЕНКО, заступник голови фракції «Слуга народу»:

— Що таке 16 000 правок у цифрах?  Це 650 робочих годин для їх розгляду. 40 пленарних тижнів. Майже 2 роки роботи парламенту. 40% часу роботи всієї каденції ВРУ.

Навіть автори поправок не приховують, що їх мета — це блокування роботи парламенту. Та ще й у публічній площині ставлять умови іншим парламентарям у кращих традиціях голлівудських бойовиків: я готовий зняти поправки, якщо...

Відповідаючи на такі умови у голлівудській манері: Верховна Рада не веде перемовин із законодавчими терористами. Зміни до Регламенту, якими пропонується спеціальна процедура для законопроектів, стануть інструментом проти законодавчого спаму.

Головна ідея цих змін до Регламенту — ми переносимо систематизацію та обговорення тисяч поправок на майданчик комітету. А в зал — вже готовий текст для ухвалення рішення по суті. При цьому у всіх депутатських фракцій та груп, як і у кожного позафракційного депутата, залишається можливість подати додаткові правки — але в обмеженій кількості. Така процедура не буде поширюватись на розгляд кодексів та змін до Конституції.

Застосувати особливу процедуру також буде не просто — для неї потрібно зібрати 150 підписів, а потім затвердити 226 голосами народних депутатів в залі.

У законотворчій роботі також потрібен «здоровий глузд», який, власне, і пропонується запровадити законопроектом №1043.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати