Перейти до основного вмісту

В парламенті був урожайним «аграрний день»

Рада підтримала 9 із 11 «профільних» законопроектів. До яких змін готуватися фермерам?
10 грудня, 10:46
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

У першому читанні депутати прийняли п’ять документів:  №2027 (передача права користування земельною ділянкою при отриманні права власності на об’єкти нерухомості, розташовані на такій земельній ділянці); №2028а (скасовує наявність обов’язкової освіти для бажаючих зайнятися фермерством і пропонує виділяти землю під такі господарства виключно на аукціоні); №2150 (наближає до європейських норм Закон України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною», зокрема, визначено поняття органічних добрив і покращувачів ґрунтів); №2920 (пропонується оренда не менше 10 років для ділянок під меліоровані землі і для тих, на яких проводиться гідротехнічна меліорація); №3006 (про відумерлу спадщину — якщо спадкоємців немає, то земля (за рішенням суду) переходить у комунальну власність територіальної громади за місцем знаходження ділянки).

У другому читанні схвалили чотири законопроекти: №1270 (дозволяє вилучати ділянки на громадські потреби, компенсуючи власнику вартість землі); №1280 (спрощує процедури виготовлення проектів землеустрою на ділянки, де є об’єкти нерухомості (стосується, насамперед, малих сільських будинків, гаражів, погребів в селах і так далі)); №1460-1 (частково лібералізує ринок сертифікації насіння в Україні — Мінагропрод здійснюватиме політику у сфері насінництва, зможе делегувати певні види робіт своїм бюджетним установам, акредитованим органам і аудиторам, в тому числі приватним); №2558  (скорочує 22 дозвільні процедури в АПК). Останні два законопроекти подавало Міністерство  аграрної політики  і продовольства.

Ще один законопроект (№2279) — відправили на повторне читання, а №3006-1 — відхилили.

Такий аншлаг у важливих аграрних питаннях самі депутати пояснювали збігом — приїзд віце-президента США Джозефа Байдена. Під куполом Ради зібралась рекордна кількість нардепів, і їм нічого не залишалося робити, як справно голосувати. За словами голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тараса Кутового, це перемога сектору, бо деякі документи лежали  в столі Ради  шість місяців.

«День» поцікавився оцінкою ухвалених законопроектів у заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Владислави РУТИЦЬКОЇ:

— Особливо  важливі два документи,  які пройшли два читання, і тепер чекаємо лише підпису Президента. Перший — законопроект №2558а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі». Він виник в результаті розробки «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015—2020 роки». Ним скасовується або обмежується дія 22 дозвільних процедур у сфері рослинництва, агрохімікатів, тваринництва, харчових продуктів, рибного господарства та водокористування. В разі його підписання очікується: суттєве скорочення фінансових витрат і корупційних ризиків для аграріїв, зниження цін на добрива, підвищення рентабельності рослинництва. Другий документ — №1460-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог)». Він удосконалює систему сертифікації насіння, процедури реєстрації сортів рослин та посилює відповідальність за поширення неякісного насіння та садівного матеріалу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати