Волинського газу вистачить надовго
Родовище відкрито ще 1979-го: тоді воно не розроблялося, бо вистачало сибірського газу. З 1994 року зроблено 20 свердловин. На трьох із них, де газ придатний для використання без додаткової очистки, з березня роботи йшли стахановськими темпами. Перерізати червону стрічку прилетів, звісна річ, сам Леонід Кучма. Зробити це конче потрібно було напередодні виборів, тому й аврал.
Перерізати стрічку — перерізали, однак 17 свердловин задіяти поки що неможливо: газ із них потребує очистки. А для цього треба $8 млн. Тільки хто й коли тепер шукатиме ті мільйони, без яких родовище — не родовище, а лиш «галочка» у передвиборних заходах кандидата Кучми.
Локачинський газ — не єдине багатство краю, стверджує начальник територіального геологічного відділу «Геоінформ» у Волинській області Веніамін Туз. На його думку, ефективною була б розвідка надр у районі річки Західний Буг, адже по той бік у Польщі нещодавно відкрите родовище газу. Є газ і біля міста Великі Мости на Львівщині, а це той же район. Цілком ймовірний видобуток нафти, ознаки наявності якої виявлено біля згадуваного селища Локачі. Водночас на Волинському Поліссі екологи б'ють тривогу: у воді деяких озер вміст міді перевищує норму в десятки разів — тут багатющі поклади цього металу...