Перейти до основного вмісту

Як припинити відмивання грошей на британській нерухомості

У Лондоні — близько 41 тисячі об’єктів, якими володіють іноземні компанії, 90% з них зареєстровано в офшорних зонах
05 березня, 10:05
НАПРИКІНЦІ МИНУЛОГО РОКУ В МЕРЕЖІ З’ЯВИЛИСЯ СВІТЛИНИ ЛОНДОНСЬКОГО МАЄТКУ ДРУЖИНИ ВІКТОРА ПІНЧУКА. СВІТОВІ ЗМІ ПИСАЛИ, ЩО ЦЮ ВІЛЛУ ВИЗНАНО НАЙДОРОЖЧИМ БУДИНКОМ СВІТУ. ТОДІ ЯК ДРУГУ СХОДИНКУ ПОСІВ БУКІНГЕМСЬКИЙ ПАЛАЦ / ФОТО З САЙТА VIAJAR.EURORESIDENTES.COM

Іноземні компанії, що купують нерухомість у Великобританії, потрібно зобов’язати розкривати імена своїх реальних власників для мінімізації ризику відмивання грошей, ідеться в доповіді організації по боротьбі з корупцією Transparency International UK.

Це лише один з десяти заходів, запропонованих у доповіді, за допомогою яких можна буде ефективніше боротися з відмиванням грошей через придбання британської нерухомості. Крім розкриття імені власника компанії, пропонується ввести обмеження на купівлю нерухомості за готівку. Крім цього, ріелтори повинні будуть здійснювати перевірку покупців і продавців.

За інформацією ООН, правоохоронні органи виявляють лише 1% від усіх операцій із відмивання грошей. Проте за останні десять років британська поліція провела розслідування з приводу операцій щодо продажу нерухомості на суму 180 млн фунтів стерлінгів ($278 млн).

Британський ринок нерухомості є найбільшим в Європі за обсягом іноземних інвестицій. У першій половині 2014 року вони становили 24 млрд фунтів, а в Німеччині, що йде другою в списку, — 16,2 млрд. При цьому новий податок у розмірі майже 144 тис. фунтів на рік, який потрібно платити власникам нерухомості, якщо ті бажають не розкривати свого імені, забезпечив за 2014 рік 100 млн фунтів — у п’ять разів більше, ніж передбачалося.

За даними Transparency International, найактивнішими іноземними гравцями на британському ринку нерухомості є інвестори зі Східної Європи та Росії.

Головним викликом для органів правопорядку залишається той факт, що багато компаній — покупців дорогої нерухомості (понад 75%), які перевірялися держорганами з 2004 року, зареєстровано в офшорних зонах, що не повідомляють інформацію про реальних власників.

У Лондоні знаходиться близько 41 тис. об’єктів нерухомості, якими володіють іноземні компанії. Майже 90% цих компаній зареєстровано в офшорних зонах — наприклад, на Британських Віргінських островах, островах Джерсі або Мен. Офшорні компанії можна заснувати менш ніж за 48 годин і лише за $1 тис.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати