Є куди податися приватному інвестору
Як розповів кореспондентові «Дня» заступник генерального директора УЦСА Олександр Леличенко, нормативна база проведення аукціонів розроблялася більше ніж рік тому, але відрізнялася від нині заведеної: раніше замислювалася система проведення аукціонів з єдиним переможцем, як це заведено повсюдно.
Згідно із прийнятим положенням, у розробці якого брали участь, окрім УЦСА, Фонд держмайна та компанія «Прайс Вотергаус», система проведення грошових аукціонів майже не буде відрізнятися від добре обкатаної системи спеціалізованих аукціонів за компенсаційні сертифікати. Учасники — як фізичні особи, так і юридичні — протягом 10 днів подаватимуть заявки, перераховуватимуть гроші, а потім буде поділений пропорційно внесеним сумам весь виставлений пакет. Таким чином, переможцями аукціонів досить умовно можна буде назвати всіх, хто бажає взяти участь у грошовій приватизації.
УЦСА довго і майже з відчаєм чекав рішення Фонду держмайна про проведення грошових аукціонів, яке гальмувалося тим, що не було підпису екс-в.о.голови ФДМУ Володимира Ланового («День» писав про це 23 квітня у статті «Вижити національній мережі або вижити національну мережу?»). Як заявив кореспондентові «Дня» генеральний директор УЦСА Юрій Тараторін, нині відносини з Фондом складаються на основі взаєморозуміння.
Від Фонду держмайна залежить і процедура розподілу підприємств: що він дасть, тим і доведеться торгувати (точно так само, як сьогодні на фондових біржах).
План-графік підприємств, які виставляються на першому (червневому) аукціоні,
вже затверджений. Очікується, що для продажу буде запропоновано 140 пакетів
акцій відкритих акціонерних товариств — по 5 з усіх областей та Києва.
За словами директора департаменту сертифікатної приватизації Фонду держмайна
Олександра Микулича, близько 100 виставлених об’єктів мають середню інвестиційну
привабливість, у тому числі 5-відсоткові пакети акцій компаній
«Севастопольміськенерго» та «Кіровоградобленерго».
Випуск газети №:
№102, (1998)Рубрика
Економіка