Перейти до основного вмісту

За півроку контролюючі органи стягнули з бізнесу майже 2,4 мільярда гривень

Найбільше перевірок здійснили Держслужба з надзвичайних ситуацій, санепідемслужба та Державна ветеринарна та фітосанітарна служба — звітують у Федерації роботодавців України
24 вересня, 10:34

«З 2013 року ми проводимо постійний моніторинг ситуації з перевірками бізнесу. Щопівроку ФРУотримує від перевіряючих звіти про їхню контрольно-наглядову діяльність. Звичайно, і, мабуть, не тільки нам було цікаво подивитись реальну картинку того, чи змінилася тенденція з перевірками в Україні, враховуючі всі ті події, які Україна переживає останнім часом», — сказав під час брифінгу в Федерації роботодавців України заступник Голови ФРУ Олексій Мірошниченко.

Порівнюючи перше півріччя 2014 року з аналогічним періодом минулого року, в ФРУ відзначають, що контролюючі органи вдвічі збільшили суму фінансових санкцій, зібравши з бізнесу майже 2,4 мільярда гривень. При цьому сама кількість фінансових санкцій зменшилася в два рази.

Відзначилися контролюючі органи за перші шість місяців 2014 року і кількістю притягнутих до адміністративної відповідальності. Так, якщо з січня по червень минулого року притягнутих до цього виду відповідальності було майже 230 тисяч суб’єктів господарювання, то у 2014 році цей показник збільшився майже в три рази, і склав  561 тисячу. При цьому, тільки за сумами накладених адміністративних санкцій, бізнесу довелося сплатити майже 38 мільйонів гривень.

Ще однією негативною тенденцією по перевіркам підприємців стало збільшення кількості проведених позапланових перевірок за дорученням правоохоронних органів. За перше півріччя цього року правоохоронці здійснили 11996 перевірок. Для порівняння, у 2013 році ця цифра становила 4530 перевірок.

Загалом же, найбільше перевіряли бізнес за перше півріччя 2014 року — Держслужба з надзвичайних ситуацій (105138 перевірок), Державна санітарно-епідеміологічна служба, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві, а також Пенсійний фонд.

Оголошуючи результати свого моніторингу ФРУ також виділила найбільших контролерів за сумою фінансових санкцій, накладених на юридичну особу. Лідерами стали Державна екологічна інспекція, якій вдалось виставити бізнесу рахунки майже на мільярд гривень, з яких Держбюджет отримав лише 51 мільйон гривень. Недалеко від екологічної інспекції Державна фіскальна служба — майже 650 мільйонів гривень. фінансових санкцій. Слідом іде Держінспекція з питань захисту прав споживачів — майже 554 мільйони гривень.

Склали в ФРУ і рейтинг лідерів з-поміж міністерств. Так контролюючі органи, що перебувають у сфері підпорядкування Міністерства соціальної політики, провели найбільше перевірок — 177 994, а органи, що перебувають у сфері підпорядкування Міністерства екології та природних ресурсів України, є найбільшими «карателями» і застосували до суб’єктів господарювання штрафів майже на один мільярд гривень.

Нагадаємо, з серпня по грудень 2014 року уряд ввів мораторій на перевірки контролюючими органами. В цей період, відповідно до чинної постанови КМУ, перевіряючи органи, крім фіскальної служби, мали право здійснювати свою контрольно-наглядову діяльність виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати