Кайдзен у місті Лева
У Львові відбулися Дні культури ЯпоніїФестиваль мав назву «Японська весна» і тривав три дні. Організував захід Українсько-японський центр Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» за підтримки Посольства Японії в Україні та Львівської міської ради. До речі, як повідомили «Дню» у мерії, Львів є першим містом, де Українсько-японський центр провів різноманітні майстер-класи, лекції та цікаві культурні атракції. Вхід на всі заходи був безкоштовним.
Стартував фестиваль концертом «Японські барабани» за участю гурту з Франції «Цунаґарі Тайко», що перекладається як «барабани, що об’єднують». Поза сумнівом, об’єднували відвідувачів «Японської весни» й демонстрація чайної церемонії та майстер-клас із виготовлення та, звичайно ж, куштування рисових кульок мочіцукі. Вчили львів’ян та гостей міста й майстерності орігамі, фурошикі, ікебани та малюванню ієрогліфів.
А ще — запропонували велику кількість просвітницьких заходів. Зокрема, фотовиставку, що її демонстрували у галереї Мистецького об’єднання «Дзиґа», на якій були представлені знімки-ілюстрації великого японського землетрусу 11 березня 2011 року біля узбережжя острова Хонсю. Також запрошували у Франковий університет, аби послухати виконання віршів японською і водночас — українською. А ще — на лекції «Конкурентні моделі менеджменту: японська філософія кайдзен (безперервного удосконалення. — Ред.)» та «Туристична Японія».
МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ КАЛІГРАФІЇ ЯПОНСЬКОГО МАЙСТРА ХІТОШІ НАКАМУРА
За словами організаторів «Японської весни» з обох боків, головна мета фестивалю — бажання глибше пізнати багатогранну японську культуру та водночас продемонструвати красу української, знайти спільне бачення мистецького вектора, за яким сьогодні прямує багато країн, — досягнута, оскільки такі різні й одночасно схожі японська та українська творчі традиції, поза сумнівом, зблизили наші народи.