Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На перетині вдумливих... поглядів

Рівно за тиждень — 6 листопада — в галереї «Лавра» відкривається вже 17-та Фотовиставка газети «День». Не пропустіть!
29 жовтня, 19:32
ФОТО КАТЕРИНИ МЕЛЬНИЧУК / «ДЕНЬ»

Цього року акцент — не стільки на емоційну складову (хоча куди ж без неї), скільки на осмислення подій, які нині переживає Україна. Цьогорічна фотовиставка — це безперервний перетин поглядів. Погляди відвідувачів перетинатимуться з поглядами військових, що дивитимуться на них з бліндажів, окопів, з БТРів і танків, з поглядами політиків (а це вже зовсім інші обличчя, типажі й очі), з поглядами переселенців і волонтерів, митців, дітей... Ця виставка стане своєрідним полілогом, який відбуватиметься між глядачами, фотографами і героями світлин. І, повірте, все буде зрозуміло без слів. Весь драматизм, наш спільний досвід і шлях подолання...

«Якщо «читати» надісланий на виставку фотоматеріал, то я бачу драматизм подолання, драматизм стану, в якому перебуває країна. Це — рівень політики і рівень людського, «сектор живого», звідки бере свої сили українець. Багато є того, що є, власне, назвою однієї з наших книг — «Катастрофи і Тріумфу». До катастрофи я відношу не тільки знімки військових, — розповідає головний редактор «Дня» Лариса Івшина. — Я би сказала, що найбільшою драмою є те, що травмована 20-м століттям людина, якій держава не змогла допомогти, а ще більше на початку 90-х запустила її по деструктивній дорозі, руйнує себе і все навколо. Якщо подивитися на знімок з місця нелегального видобутку бурштину — то це жах, пекло. Це — «Лісова пісня». Реквієм». Або знімок «Апокаліпсис» з лелеками, які стоять посеред випаленого поля. А що буде, якщо вони перехочуть жити з нами поряд? Але... З одного боку — тут дно, апокаліпсис і реальне провалля, бурштинове пекло. А з іншого боку — такі моральні висоти, як на фото, де люди стояли на колінах, зустрічаючи загиблих воїнів».

16 років фотоісторії, 111 виставок у 31 містах України, 702 нагороджені фотографи — це історія Міжнародного фотоконкурсу газети «День» у цифрах. Цього року статистика не менш вражаюча — близько 200 учасників прислали більше 3000 фото. Журі «Дня» відібрало з них 350 найкращих знімків. А уже зовсім скоро, а саме 6 листопада, у галереї «Лавра» відбудеться офіційне відкриття фотовиставки. За словами члена журі фотоконкурсу, більд-редактора «Дня» Миколи Тимченка, на конкурс прийшло багато робіт із зони АТО, фотографії бійців прислали як професійні фотографи, так і волонтери. «Традиційно багато політичних фотографій, але також багато жанрових знімків звичайного життя, що свідчить про те, що люди не тільки про війну думають», — говорить Микола Тимченко.

Окрім постійних номінацій конкурсу — «Події», «Життя, як воно є», «Політика», «Жанрове фото» і «Світ очима дітей», з’явилися й нові. Так окрема номінація від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом» тепер включає у себе підномінації: «Я реформую країну!», «Новий Донбас», «Переселенці. Жити заново!», «Чиста та зелена Україна». Вперше цього року нагороджуватимуть і фотографів у номінації «Птахи водойм».

Фотографії, представлені на фотовиставках «Дня», часто називають пророчими. Тож, можливо, і цього разу ви побачити не лише те, як Україні прожила цей рік, а й те, як вона проживе рік наступний.

Виставка триватиме у галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1) з 7 по 15 листопада. Вхід вільний.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати