«Навіть у таких умовах не варто сидіти на місці»
Корона «Дня — підприємцю з Луцька Павлу ЦАПЮКУ — за дієву солідарність12 березня 2020 року в Україні було оголошено про тритижневий карантин, котрий, як виявилося, затягнувся до дня нинішнього. А вже 28 березня «День» опублікував повідомлення, що у Луцьку почали виготовляти захисні щитки для медиків. Цією справою на благодійній основі зайнялося підприємство «ПрінтінгЛуцьк» Павла Цапюка.
Ці такі важливі для медиків засоби захисту спочатку було передано у Волинську інфекційну лікарню. Перед тим, як почали їх виготовляти, саме фахівці цього закладу оцінили пробний екземпляр. «Закуплено сотні листів прозорого захисного пластику, кілограми гумок, літри спирту, лазер і чпуфрезер працюють нон стоп. От з людьми гірше, нас буквально п’ятеро витягує весь проєкт, але ми справимося, бо не хочемо залучати більше людей, прагнемо обмежити контакти», — казав Павло. Захисні щитки у нього почали просити не лише волиняни, а й медики з різних регіонів України. Загалом медикам фірма «ПрінтінгЛуцьк» передала понад 8 тисяч захисних щитків!
«Для мене особисто віддані справі лікарі і поліцейські — люди, що віддають себе іншим, тому заслуговують на повагу і підтримку. Лікарі ж нині в особливому положенні — вони чекають хвилю #covid, і чекають стійко, не жаліються, готуються. І ми намагаємось робити все, щоб медики не відчували себе кинутими сам-на-сам з пандемією», — міркував Павло в коментарі для «Дня». Каже: не сподівався, що в Україні, крім них, більше ніхто не додумається виготовити такі щитки, тому й переживав справжній ажіотаж зі щитками. Захисні щитки для волинських медиків постачали безоплатно, для інших областей встановили ціну на рівні собівартості, щоби таким чином заробити на щитки для самих волинян. «Разом ми сила! Вистоїмо, укріпимось і добре запам’ятаємо тих, хто був поруч у цей час! — переконаний Павло Цапюк і додає: — Ми готові викладатись на всі 100 всіма своїми виробничими потужностями, часом і здоров’ям, щоб ця зараза минула швидше і ми повернулися до звичного життя. Хоча воно точно вже не буде таким, як раніше...».
Зараз він каже, що зовсім не шкодує за тим, що було зроблено. Що, звичайно, як підприємець він багато втратив, не заробив, але як людина — більше зробив для благодійності. Багато знайомих йому казали, що він багатьом показав приклад :не варто було сидіти на місці навіть в тих неясних, складних умовах початків карантину.