Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Афіша

19 березня, 10:07
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

«Вальс квітів» — 26 березня у Національній філармонії

Творча майстерня Мирослави Которович і Камерний ансамбль «АртеХатта» підготували оригінальну музичну фантазію на весняну тему.

Солісти: Мирослава Которович (скрипка), Ігор Саєнко (баян), Світлана Новак (арфа), Віктор Чернявський (альт) та Євген Ульянов (ударні) виконають у першому відділі популярний цикл «Пори року» П. Чайковського (аранжування А. Рахманіна), а у другому відділі пролунає «Весняна фантазія» з творів класиків Дж. Пуччіні, Л. Деліба, С. Рахманінова, Р. Штрауса та наших сучасників Є. Станковича і В. Польової


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

Іронічний «Піпл» Владислава Шерешевського. Новий арт-проект представлено у галереї «Мистецька збірка», який триватиме до 15 квітня

На картинах художника можна побачити людей у різних своїх проявах, жителів різних куточків України. Виставка символічно об’єднує живописні традиції західного і східного мистецтва в одне ціле. — На ідею для виставки мене наштовхнуло місце розташування галереї «Мистецька збірка». Вона розміщена між музеями російського і західного мистецтва, — каже В. ШЕРШЕВСЬКИЙ. — Я вирішив показати, як в українській культурі переплелися західні і східні елементи. Після відвідання Голландських музеїв виникла ідея написати свій варіант малих голландців: великі форми на сучасний лад. Далі я захотів відповісти чимось зі сходу. Тому в мене з’явилися картини Східної України, яка вона зараз, її мешканців. Виставка вийшла на європейський манер, але з певним орієнтальним кітчем.

 


ФІЛЬМ ТИЖНЯ

Балада про нескорений народ. 23 березня у кінотеатрі «Ліра» покажуть «Хайтарму»

Це перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер стрічки і виконавець головної ролі — Ахтем Сеітаблаєв.

ФОТО З САЙТА KINOPOISK.RU

Трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу (травень 1944-го) показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після звільнення Криму від фашистських загарбників військове командування дозволило Амет-Хану разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС із примусової депортації кримських татар, а радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину сталінського режиму...


КНИЖКА ТИЖНЯ

Мандрівна проза. Етнограф Лілія Мусіхіна успішно дебютувала у художній літературі з повістю «Звичайник»

Книжка Лілії Мусіхіної «Звичайник» (видавництво «Дуліби») — пригодницька і доволі романтична. Це повість про подорожі й пригоди старого кобзаря та його юного поводиря. Події розгортаються десь на просторах Центральної України в далекому ХVII столітті. Герої, як воно й личить у «мандрованій прозі», зустрічають на своєму шляху добрих і злих людей, воїнів-чужинців, епідемію чуми і навіть... Івана Мазепу, котрий ще юнак, непосидючий студент зі схильністю до віршів. Дотепер авторка книжки була знана в першу чергу як фольклористка, етнограф, зокрема дослідник українських традиційних уявлень про магію. Це наклало свій відбиток і на «Звичайник» — Лілія Мусіхіна змогла наповнити вельми простий сюжет по-справжньому яскравими та непересічними народними містичними мотивами. І справжньою магією незрячого кобзаря, і особливою мовою кобзарського цеху, і оригінальними обрядовими піснями, й легендами та переказами, просякнутими давньою міфологією.

 

 


ВИСТАВА ТИЖНЯ

Героїчний «Спартак» — 27 березня у Національній опері легендарний балет А. Хачятуряна

У травні мине 28 років, як ця вистава прикрашає столичну афішу, на ній виросло кілька поколінь танцівників і глядачів! Поставили балет знамениті майстри: хореограф Анатолій Шекера, диригент Олег Рябов і художник Федір Нірод.

ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

«Спартак» можна назвати чоловічим спектаклем, у якому прекрасні, складні партії для танцівників, і не тільки для солістів, а й кордебалету. Балет дуже динамічний, він вимагає від усіх виконавців самовіддачі. Це вистава європейського масштабу! У головних партія виступлять: Ігор Буличов (Спартак), Дмитро Чоботар (Красс), Наталя Лазебникова (Фрігія) і Олена Філіп’єва (Егіна).

Підготували Тетяна ПОЛІЩУК, «День»; Олег КОЦАРЕВ, Київ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати