Перейти до основного вмісту

Афіша

24 травня, 16:58
ФОТО З САЙТА KINO-TEATR.UA

ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Підводна ера» — з 1 червня у кінотеатрах України

Режисером фантастичного мультфільму став Хуліо Сото Гурпіде. Це його перша повнометражна робота. Дія відбувається у 2100 році: людство покинуло Землю, а сама планета стала повністю покритою водою і населена колоніями екстравагантних морських істот, які пристосувалися до нових реалій. На глибині океану живе восьминіжок на ім’я Діп зі своїми друзями: Іво — незграбний морський чорт і Елліс — нервова глибоководна креветка. Все було спокійно, доки не трапився нещасний випадок. Після цієї події господар і охоронець океанської безодні на ім’я Кракена відправляє Діпа з друзями в ризиковану подорож на пошуки нового будинку. Вони побачать затоплений Нью-Йорк, «Титанік» і багато іншого. Ця стрічка цікава для сімейного перегляду в кінотеатрі.


КНИЖКА ТИЖНЯ

Маестро, музи і хіти

Книжку «Наш камертон — Володимир Івасюк» видало Чернівецьке видавництво «Букрек». Її автором є Парасковія Нечаєва, яка вивчає творчість легендарного композитора з 1987 року. Вона працювала журналістом на радіо і телебаченні, була першим директором Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка. Як зізнається автор, публікації про маестро у «Дні» стали основою цієї збірки. Нечаєва відшукала цікаві факти з біографії Івасюка, особисто зустрічалася з його родичами (батьком Михайлом Григоровичем, матір’ю Софією Іванівною, сестрами — Галиною та Оксаною), друзями і колегами, а потім все систематизувала й виклала у книгах (перша називалась «Безсмертна тінь великих душ»). У новій збірці Паша Михайлівна торкається питань творчості маестро, розказує про історію створення його найпопулярніших пісень, аналізує, як Володимир досягав досконалості своїх композицій. Дуже цікавий розділ «Моцарт пісні», в якому йдеться про місце Володимира Івасюка серед його колег-композиторів; про те, як спадщину митця оцінюють сучасники; про його муз і характер, а ще молоді шанувальники творчості відкриють для себе те, що композитор був талановитим фотографом і класним портретистом... Це книжка про непересічну людину, яка хоча прожила коротке земне життя і загинула страшною смертю, але лишається у нашій пам’яті як митець, який прославив Україну у світі, а його «Червона рута» та «Водограй» увійшли до «золотого фонду» естради й досі є невмирущими хітами!


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«відЧУТТЯ» — галерея Львівської національної академії мистецтв

Учора відкрили персональну виставку художньої кераміки та живопису молодої художниці Маріанни Вахняк. Свій вернісаж майстриня назвала «відЧУТТЯ». Вона є представницею наймолодшого покоління Львівської школи кераміки, випускниця Львівської національної академії мистецтв (кафедри художньої кераміки). Цю експозицію можна назвати калейдоскопом абстрактних та конкретних моментів сьогодення. «...Основну роль в образному вирішенні композицій відіграє дещо несподіваний, як на творця-жінку, монументальний об’єм, монолітна маса, яка у випадку кераміки викликає неодмінні асоціації з порожнистою посудиною. У виявленні внутрішньої суті пластики надзвичайно важливу роль відіграє фактура. Вона ж свідчить про високу професійну майстерність художника-кераміста, його досконале володіння матеріалом, — акцентує мистецтвознавець Орест ГОЛУБЕЦЬ. — Автор майстерно застосовує нюанси кольору, неповторні ефекти барвистої прозорої поливи, а за потреби — виразні тональні контрасти. Хоч практично усі роботи виконані шляхом ручного ліплення, космологічність, яку несе ефект обертання гончарного круга чи давній спосіб творення так званої шнуркової кераміки, тут виразно присутня». Нині Маріанна Вахняк — автор шести персональних виставок, учасник численних всеукраїнських та міжнародних симпозіумів та пленерів. Вернісаж «відЧУТТЯ» можна побачити до 1 червня. 

ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ВИСТАВКИ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати