Афіша

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
Freedom Jazz — 19 червня у столичному Caribbean Club
Свою програму відомий український герлз-бенд Freedom Jazz назвав Ladies Gonna Dance («Дами будуть танцювати»). Цей концерт можна назвати справжнім музичним спектаклем, у якому буде виконано фрагменти з легендарних мюзиклів «Кабаре» і Sweet Charity, з графічними спецефектами і, звичайно ж, сюрпризами, зокрема світових хітів від Bruno Mars і Stromae. Freedom Jazz — найпривабливіший жіночий кавер-бенд в Україні. У цьому колективі — десятеро дівчат-музикантів. Кожна композиція, виконана ними, має свій характер, сюжетну лінію і настрій. Артистки з легкістю й фантазією виконують світові хіти, експериментуючи і залишаючи свій неповторний почерк. Ретро в поєднанні з жіночністю — ось що вирізняє Freedom Jazz. Нещодавно герлз-бенд із успіхом представив дебютний, авторський сингл Ladies Gonna Dance, який уже звучить на кількох європейських джазових радіостанціях. До речі, талановиті дівчата активно гастролюють не лише по містах нашої країни, а й об’їздили пів-Європи, виступаючи, зокрема, на відкритті Europa Park у Німеччині та шоу Himmel auf Erden у Швейцарії.
КНИЖКА ТИЖНЯ
Українські репортажі з арабської весни
Книжка «Майдан Тахрір», яку написала журналістка Наталя Гуменюк і видала «Політична критика», стала зразком того, чого так довго бракувало нашому інформаційному простору: українського погляду на глобальні соціально-політичні процеси. Адже «Майдан Тахрір» — це збірка репортажів про події та людей на мусульманському Близькому Сході в контексті феномену арабської весни. Наталя Гуменюк побувала в Ірані, Іраку, Тунісі, Єгипті, Палестині, Сирії, Йорданії й Туреччині. Не скрізь вона, звичайно, потрапила в справжню гущу подій та не завжди мала нагоду спілкуватися з ключовими персонами. Однак усюди знаходила людей цікавих, які багато розповідали про те, що діється в їхніх країнах, які мають свою думку і які є активними за досить несприятливих обставин. Серед них — актори незалежного театру в Палестині, блогери в Тунісі, революціонери в Єгипті й Сирії, військові в Іраку, співаки хіп-хопу та багато інших. Авторка яскраво і суб’єктивно (що цілком прийнятно для репортажу) зображує життя в маловідомих для нашого читача місцях. Чи знаємо ми, наприклад, щось про життя іракського Курдистану, який, виявляється, є одним із найспокійніших і найліберальніших закутків Близького Сходу? «Майдан Тахрір» не в останню чергу присвячена подоланню стереотипів про арабську весну і взагалі про регіон. Утім, подекуди зусилля авторки виявляються марними: наприклад, складно не помітити, що ставлення її героїв до жінок, їхніх прав, на жаль, мало відрізняється від усталених уявлень на цю тему...
ФІЛЬМ ТИЖНЯ
«Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» — 15 червня в кінотеатрі «Ліра»
Документальний фільм-спогад (режисер Олег Чорний, сценарист Станіслав Цалик) розповідає про одне з дивовижних місць Наддніпрянщини — зараз майже мертве село Бучак Канівського району Черкаської області, яке в 1950—1970-х було своєрідним «Голлівудом над Дніпром». Село і його околиці служили майданчиком для зйомок таких знакових кінострічок, як «Українська рапсодія» С. Параджанова, «Вечір на Івана Купала» Ю. Іллєнко, «Сон» В. Денисенко, «Бумбараш» М. Рашеєва та А. Народицького, «Іваново дитинство» А. Тарковського, «Поема про море» Ю. Солнцевої (за сценарієм О. Довженка) та ін. Про маловідомі епізоди зйомок згадують: Лариса Кадочникова, Микола Бурляєв, Михайло Іллєнко, Раїса Недашківська, Микола Рашеєв, Сергій Буковський, Олександр Денисенко, Сергій Якутович, Михайло Ткачук та інші майстри, а також жителі Бучака, які грали в масових сценах.
ФОТО З САЙТА KINO-TEATR.UA
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
Народна лялька — у Центрі української культури та мистецтва
Організатором і автором проекту є Катерина Орлова-Гузова, майстриня декоративно-прикладного мистецтва, лялькарка і дизайнер-графік. Виставка відбувається за підтримки Центру української культури та мистецтва. «Експозиція присвячена народній ляльці, вже втретє об’єднує як знаних майстрів, так і початківців. Мета нашого проекту — відкрити нові імена в українському декоративно-прикладному мистецтві, вшанувати вже знаних митців та окреслити напрямки розвитку сучасної народної ляльки, підкреслила Світлана Долеско, директор Центру української культури та мистецтва. — Свої роботи представили близько 100 майстринь із різних куточків України. Зокрема, з Коломиї, Харкова, Києва, Львова, Черкас, Сум, Полтави, Дніпропетровська, Миколаєва, Кривого Рогу, Чигирина, Бердянська, Тернополя, Маріуполя та інших міст. Виставка діятимете до 29 червня.
ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ВИСТАВКИ
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Ревізія-Шмавізія» — 19—21 червня, прем’єра в Театрі на Подолі
Цю виставу — заключну частину трилогії Анатолія Крима «оповідань про єврейське щастя», поставлено режисером Ігорем Славінським (художник — Ніна Руденко, музичне оформлення — Володимир Борисов, балетмейстер — Анжеліка Борисова). Як бути щасливим? Герой «Ревізії-Шмавізії» не помічає, що щастя весь цей час було поруч... У виставі грає прекрасна акторська команда: Сергій Бойко (Берл), Софія Пісман і Тамара Плашенко (Берта), Федір Ольховський (Кузьмич), Олександр Клаунінг (Дисидент, Скрипач), Роман Халаімов (Самородок).
ФОТО НАДАНО ЛІТЧАСТИНОЮ ТЕАТРУ НА ПОДОЛІ