Афіша

ФЕСТИВАЛЬ ТИЖНЯ
Янів день (Ліго) — 18 червня, Національний музей народної архітектури та побуту України (с. Пирогів)
Вперше на Київщині відбудеться свято для всієї родини — Янів день. Цей фестиваль організовано за підтримки Посольства Латвії в Україні. За традицією, Янів день або Ліго в Латвії святкують у ніч із 23 на 24 червня. В найдовший день року та найкоротшу ніч латиші виїжджають за місто, плетуть вінки, співають, танцюють та веселяться до самого ранку... Це латвійське свято Янів день, день літнього сонцестояння, тісно переплітається своїм змістом та традиціями із українським святом Івана Купала. Тому під час святкування організатори форуму проведуть паралелі між культурами двох країн. У програмі відбудуться виступи: танцювального колективу з Латвії «Darta», Лайми Янсоне, віртуозної виконавці музики на народному інстременті кокле та Олафса Оконовса, проекції якого доповнюють програму Лайми Янсоне, латвійської рок групи «Green Novice» та українського фольк-гурту «Правиця». Також гості музею зможуть взяти участь у майстер-класах (ковальство, гончарство, ляльки-мотанки, бісероплетіння та ін.), продегустувати латвійське пиво, сир та хліб.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Дві дамочки у бік півночі» — 14 червня, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра (Мала сцена)
ФОТО ЄВГЕНА ЧЕКАЛІНА
За п’єсу «Дві дамочки у бік півночі» Пьєр Нотт у 2008 р. отримав звання кращого драматурга Франції. Коли молодий, талановитий режисер Тамара Трунова познайомилася з цим твором, то вирішила по своєму прочитати п’єсу, а головні ролі двох підстаркуватих дам запропонувала зіграли... красеням-чоловікам, прем’єрам лівобережців — Михайлу Кукуюку (Аннетта) і Віталію Салію (Бернадетта). Цей акторський дует бере у полон глядачів уже з першої хвилини їхньої появи на сцені. У виставі клоунада і комізм переплетені з ексцентрикою й ніжністю, фарс із чорним гумором, а сміх зі сльозами. За сюжетом, рідні сестри вирішили знайти могилу батька, на якій не були чверть століття, і захотіли зробити добру справу — прах матері, який везуть із собою, захоронити, щоб батьки опинилися знову разом. Поїздка у бік півночі цих дамочок на... вкраденому автобусі буде сповнена пригод, а з сестрами глядачі точно не занудьгують! До речі, Віталій Салій вже кілька років живе і працює на дві країни. З рідним Театром драми і комедії не пориває і щомісяця спеціально приїжджає у Київ, аби грати вистави, бо має тут цілу армію своїх фанів.
ФІЛЬМ ТИЖНЯ
«Підірвати Гітлера» — на екранах України
ФОТО З САЙТА KINOAFISHA.UA
Це історична драма, яка розповідає про замах на життя фюрера. Фільм поставив німецький режисер Олівер Хіршбігель, відомий глядачам за картиною «Бункер» про останні години Третього рейху. Події стрічки відбуваються 8 листопада 1939-го у мюнхенському шинку «Бюргербройкеллер», де Гітлер щороку в річницю «Пивного путчу» виступав перед ветеранами націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини. Саморобну бомбу тесля Георг Ельзер вмонтував у колону, перед якою зазвичай встановлювали трибуну вождя. В результаті вибуху 8 осіб було вбито і 63 поранено. Однак Гітлера серед постраждалих не виявилося! Фюрер, обмежившись коротким привітанням до присутніх, покинув зал за сім хвилин до вибуху... У фільмі реконструйований соціально-політичний контекст того часу, а також події відбувалися з Георгом Ельзер. Головні ролі у картині виконали зірки німецького кіно — Крістіан Фрідель, Катаріна Шюттлер і Йохан фон Бюлов.
Випуск газети №:
№100, (2016)Рубрика
Культура