Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Декомунізація у мистецтві

18 серпня, 16:18

Із 20 по 30 серпня у Вінниці працюватиме культурно-мистецька резиденція «Над Богом». Акція збере активну молодь, митців, інтелектуалів для публічного обговорення проблем, пов’язаних із реалізацією декомунізаційних законів та переосмисленням історичного минулого. Головними інструментами для пошуку порозуміння стануть мистецтво і культура, повідомляє i-pro.kiev.ua.

Так, інсталяція «Музей тоталітаризму» на Європейській площі продемонструє як можна гуманно обходитися з об’єктами, що потрапляють під знищення через декомунізацію, зокрема монументально-декоративними мозаїками, які є творами мистецтва.

У дискусійній платформі обговорять питання, пов’язані з актуальними процесами в Україні («Етика й естетика української декомунізації»). Разом із істориками, філософами, художниками, письменниками вінничани обговорять суспільно-важливі аспекти декомунізації та спробують знайти способи запобігання травматичним для міста та його мешканців процесам. Порушать тему реформування музеїв, проблеми комплексу «меншовартості» регіонів як перешкоди до самостійного розвитку. Серед учасників дискусійної платформи: Ігор Пошивайло (Музей Івана Гончара, Київ), Оксана Баршинова (Національний художній музей України, Київ), експерт із питань стратегій у культурі Микола Скиба (програма-стратегія «Культура-2025»), літературознавець Тамара Гундорова, швейцарський урбаніст Урс Томанн (який три роки пропрацював у Вінницькій міськраді та брав участь у плануванні міського простору).

На круглому столі за участі організаторів арт-резиденцій у різних регіонах України та представників Вінницької міської ради визначать перспективи та можливості артрозвитку міста, а одна з ініціаторок створення «Скверу Небесної Сотні», кураторка Женя Кулеба розповість про свій досвід втілення проекту в Києві та долучиться до обговорення проекту по створенню арт-скверу Натана Альтмана у Вінниці.

Лекційна програма складатиметься з ретроспективи Олександра Нікітюка про незалежні мистецькі проекти Вінниці, починаючи з 1990-х і до сьогодні; лекції-скрінінгу Яніни Пруденко про формування українського медіа-арту в пострадянський період. Лариса Венедиктова прочитає лекцію про документальний театр, де розкаже, як сучасне мистецтво може бути інструментом дослідження соціуму.

Одним із найцікавіших заходів інтерактивної програми резиденції стане архітектурний воркшоп «Сходи в кіно» під керівництвом Дани Косімної, яка працює архітектором у французькому бюро HUCA architecture&urbanisme, під час якого майстерні «Пилорама» та «УрбанЛаб» розроблятимуть з натуральної деревини спеціальні модулі за авторськими проектами, які перетворять занедбану територію навколо кінотеатру на зручний та комфортний спільний простір. У новоствореному просторі буде представлено програму кінознавця Ольги Папаш про мутації міста та трансформації пам’яті. Розпочне гру з простором художник VJ Reign. За допомогою 3D mapping медіа-художник візуалізує трансформацію кінотеатру, надасть йому нового сенсу, відштовхуючись від історії цього місця. Також відбудуться покази документального театру. Свої постановки представлять Іван Орленко (Вінниця) та Тетяна Кіценко (Київ), Наталія Блок (група «Тотем», Херсон) й TanzLaboratorium (Київ) та інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати