Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Фестиваль музики Валентина Сильвестрова в Києві

17 жовтня в Домі освіти і культури «Майстер Клас» лунатимуть «музвірші без слів»
15 жовтня, 17:21

Як розказали організатори, Фестиваль музики Валентина Сильвестрова — подія інспірована появою унікального проекту «Багателі» (як визначає їх Валентин Сильвестров, це «музичні вірші без слів) — музичних творів на п’яти компакт-дисках у виконанні автора. Це повне видання «епосу» Валентина Васильовича, що побачило світ завдяки українському видавництву «Дух і Літера» (уперше 21 цикл музичних творів представлено в музичному форматі).

— «Багателі» — це музичні зернята нових псалмів, вони виводять їх із замкненості в зоні сакрального й повертають у коло людського життя (по той бік протиставлення сакральне — профанне), каже Костянтин СІГОВ, директор видавництва «Дух і Літера». — Музика сама збирає їхню зернину до зернини. Перенесення уваги на ці музичні зерна веде до подолання розриву між «піснями. Які співаємо», з одного боку, та псалмами — з другого».

Перший концерт Фстивалю музики Валентина Сильвестрова представить багатогранність таланту композитора — від його вокальних композицій, фортепіанних творів до експериментів із різними камерними інструментальними складами, повідомляє i-pro.kiev.ua. В одному концерті об’єднаються кращі українські виконавці, чия творчість особливим чином пов’язана з делікатним прочитанням творів композитора. Програма буде представлена в особливій камерній атмосфері, адже музика В.В.Сильвестрова вимагає витонченого, обережного доторку не лише музиканта-виконавця, а й слухача-співрозмовника. Наступні чотири концерти представлять на сцені Дому освіти та культури «Майстер клас» окремі програми учасників фестивалю. Організатори запланували долучити до участі й закордонних виконавців.

У програмі:

Концерт (початок о 17.00).

Інструментальна частина:

«Миттєвості Моцарта» для фортепіанного тріо у виконанні Дмитра Таванця (рояль), Маріани Скрипи (скрипка), Золтана Алмаші (віолончель); дві елегії пам’яті В. Сусліна у виконанні Золтана Алмаші (віолончель); «Мелодії миттєвостей»-2: «Триптих» три цикла для скрипки і фортепіано, чотири «Багателі» (присвята Герману Сафонову) у виконанні Валерія Матюхіна (рояль), Богдани Півненко (скрипка);

три п’єси: 1-2 «Миттєвості Моцарта», «Миттєвості осені»; Різдвяні присвяти; Присвята Р. Шуману, Присвята Ф. Лісту у виконанні Євгена Моторенка (рояль); «Ікона» для струнного квартету у виконанні творчої майстерні Мирослави Которович АртеХатта;

три миттєві вальси для арфи й скрипки, тв. 278.: «Мирославі Которович», «... Наталії Кметь», «...Богодару Которовичу» у виконанні Наталії Кметь (арфа), Мирослави Которович (скрипка).

Вокальна частина (у виконанні Інни Галатенко (сопрано), Олег Безбородько (рояль):

прем’єра: дві пісні: «Все упованіє моє...» на слова Т. Шевченка та «Елегія» на слова П. Тичини;

прем’єра: дві пісні: «Поставлю хату і кімнату...» на слова Т. Шевченка та «Пастораль» на слова П. Тичини; «Прощай» на слова Дж. Кітса у перекладі С. Крутікова;

прем’єра: «Смерть Поэта» на слова М. Лермонтова; «Пою, когда душа...» на слова О. Мандельштама.

Презентація циклу циклів «Багателі» (Початок о 19.30)

З участю Валентина Сильвестрова відбудеться офіційна презентація циклу циклів «Багателі». Модератор — Леонід Фінберг.

Виставка робіт Бориса Єгіазаряна (з 17.00)

Візуальну настроєву історію музичних образів маестро Валентина Сильвестрова підтримують роботи маестро витончених художніх образів Бориса Єгіазаряна. Художник у такий спосіб висловить власне захоплення музикою Валентина Сильвестрова.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати