«Гранди мистецтв» обіцяють стати легендою
Авторські права на проект належать продюсерському агентству «Мистецьке березілля». За задумом організаторів, «Гранди мистецтва» дозволять політичній і культурній еліті у Києві отримати правильні уявлення про сучасну ситуацію в мистецтві, зокрема, у музиці та театрі. Оскільки проект дорого коштує, студенти, фахівці та всі інші незаможні зможуть судити про майбутні акції із відкритих репетицій та майстер-класів.
Блиск імен, включених у проект, та їх ціна, схоже, на зразок такого: «Ви чули Башмета?» — «Ні, але Проскурня наспівав». Але якщо все-таки розібратися, нова ідея «Мистецького березілля» повна благородства, інтелектуальної витонченості та вишуканої зухвалості.
На прес-конференції, присвяченій відкриттю сезону у філармонії, її художній керівник Анатолій Лукашев розповів, що за кордоном багато продюсерів дивуються, як у нас у одному сезоні можуть виступати і Крайнєв, і Кремер, і Башкиров, і Стадлер. Виявилося, що «там» запрошують не більше двох зірок у сезон, оскільки не можуть дозволити собі платити фахівцеві гроші, що не відповідають його таланту та майстерності. А у нас колишні наші співвітчизники згодні виступати часто з любові до міста та його вдячної публіки. Щодо «Грандів», то Україна, ймовірно, уперше за всі десять років запропонує сучасним зіркам академічної культури відповідні їхньому рангу та майстерності гонорари. Головним візуальним образом нового проекту «Мистецького березілля» стала «Брама Заборовського». Дуже ємний символ — тут і видатна пам’ятника культури, і замурований вхід, і майбутня його реконструкція.
Більш детальну інформацію про проект «Гранди мистецтва у Києві» можна отримати на сайті www.grandsofarts.cоm.ua.