Перейти до основного вмісту

Коли історія стоїть на порозі, сховатися неможливо!

На сцені театру «Піксель» (Париж) відбулася прем’єра української драми «Репетиція минулого»
29 квітня, 15:25

Постановку було здійснено за п’єсою «Деталізація» сучасного українського драматурга Дмитра Тернового. Нагадаємо, цей твір було написано 2012 року співзасновником і актором Харківського «Театру на Жуках» Д. Терновим російською мовою. Український переклад зробила Світлана Тимченко. Німецькою мовою «Деталізацію» надрукували в Австрії та Німеччині. Цю п’єсу було визнано кращою на головному драматургічному конкурсі Східної Європи «Говорити про кордони. Життя в епоху змін», що відкрило їй двері до іноземного глядача. Нині її перекладено німецькою, польською, французькою мовами, видано та поставлено в Україні, Австрії та Німеччині. До речі, п’єсу дуже схвально сприйняла німецька критика. «Шалено складний театральний текст, в якому сцени вирішені в різних стилях», — написала газета Süddeutsche Zeitung. 2014 року її було поставлено в Баденському державному театрі.

Хоча Дмитро Терновий написав свій твір ще до подій на Майдані, але драматург багато в чому передбачив події (зокрема, барикади, БТРи на вулицях, снайпери на дахах), які перевернули життя нашої країни.  

В Парижі виставу зробила нова театральна компанія En Details, основу якої складають кілька молодих французьких акторів, і це вже  друга постановка, яку компанія випускає  під керівництвом українського режисера Ольги Тернової (дружина Дмитра також є засновником «Театру на Жуках» у Харкові), — повідомляє Культурно-інформаційний центр при Посольстві України у Франції.

За сюжетом вистави головні герої Андрій та Олена живуть у квартирі, за вікнами якої розгортається революційний Майдан. Андрій — відомий музикант, оббиває пороги консульства у спробах отримати Шенгенську візу для турне Європою. Олена майже не виходить із помешкання й живе за щільно зачиненими шторами. Та коли сама історія стоїть на порозі, сховатися неможливо! Олену втягує в ланцюг карколомних подій, то смішних і безглуздих, то глибоко трагічних, в результаті яких їй доводиться відмовитися від позиції невтручання й загинути, рятуючи людей на площі…

Основна сюжетна лінія доповнюється сценами, де оживають предмети: посуд, канцелярські теки, печатки, пістолет, бруківка, вимальовуючи ту атмосферу, наслідком якої і став Майдан. Незвичайним є й те, що майже всі сцени вирішено в різних жанрах, які зазвичай не поєднуються в одному драматургічному творі (трагікомедія, трагіфарс, драма абсурду, документальна драма, тощо).

Після прем’єри у театрі «Піксель» покази буде продовжено у червні.

Аліса АНТОНЕНКО

Фото з сайта dw.com

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати