Перейти до основного вмісту

“Конструкція”: новий досвід

19 червня, 13:11

Що спантеличує: за дві дні не бачив жодної знімальної групи місцевих телеканалів.

Організатори кажуть, що таки була одна, на відкритті. Малувато, як на масштаб події. Щось колеги ні кують ні мелють.

Ладно.

П’ятниця на “Конструкції” запланована цілком музична.

Починаючи з 19:00 в Блакитній залі - всі відтінки й переливи електронного звуку, які тільки можна уявити. Ну майже всі.

Ujif_notfound, перформанс CUBIK control. Prototype 1.3. Ujif_notfound – то є Георгій Потопальський, паралельно засновник школи медіа-арту BLCK BOX та арт-простору Kontrapunkt, учасник колективу “Нова Опера”, гість ще першої “Конструкції” в 2014. Втік до Києва з Росії через несумісність з тамтешнім способом життя.

Його творчий профіль, доволі рідкісний в Україні – поєднання науки з мистецтвом. Так і називається – science art. Наприклад, у 2018 він встановив секвенсор на мосту над дорогою в Києві. Кожного разу, коли транспортний засіб проходив під мостом, створювалася певна музична подія. Кожна смуга дороги мала свою доріжку секвенсора. Тобто він зіграв на дорозі, чи краще сказати видобув музику з неї.

У Блакитній залі Георгій стоїть з чималим кубиком Рубіка в руках, збираючи його. Куб під’єднаний до секвенсора, тож кожний рух стає звуком, а також змінює анімоване зображення на екрані за спиною в автора. Виходить заворожуючий звуковий краєвид. У ту мить, коли куб збирається, настає кода: з динаміків звучить хор голосів – цитата з фільму “Досконала людина” Йоргена Лета, потім перезнятого Летом разом із Трієром: “Сьогодні я пережив новий досвід, який я сподіваюся зрозуміти за кілька днів”.

Feldermelder, він же Мануель Обергольцер, Швейцарія. Перформанс Holy Oscillator. Грає гучно, густо, місцями навіть патетично, заливає зал прорахованим штормом, закінчує уривчасто, трьома крапками. Спокуса  Святого Осцилятора, сказав би я. Чи прогрішення.

А потім о 21:00 виходить киянин Андрій Кириченко та дає всім потанцювати. Рубає румбу, наганяє ритми, але накидає на веселощі маленькі й кусючі спотворення. Можна танцювати, а можна слухати. Я, наприклад, слухаю, причому сидячи, бо я, зрештою, на роботі, а ноги не залізні, а довкола мене хай танцюють дівчата з довгими ногами, багато молодих і красивих дівчат, і навіть чудова Мар’яна Клочко серед них. Я теж танцюю. Всередині.

По дорозі до “Модуля” (постскриптум знову там) регулярно трапляються святково вбрані євреї цілими родинами. Скоро субота. Фестиваль фестивалем, а Бог – за розкладом.

У “Модулі” грає весела й цинічна група “Маманет” з Краматорська. Місто ще раз прополоскане дощем. Друг Микита, батько-засновник “Модуля” й просто хороша людина, показує проєкт оригінального календаря, який має враховувати рух світил та інші важливі процеси і таким чином допомагати керувати реальністю.

Сьогодні я пережив новий досвід, який сподіваюся зрозуміти через кілька днів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати