«Король музичної іронії»
Уперше кияни ознайомляться з ретроспективним доробком Маурісіо Каґеля
Концерт-перформанс відбудеться 22 березня в Новому театрі на Печерську. Цей спільний творчий проект «Гете-Інституту», музикантів Sed Contra Ensemble і київських акторів представить твори німецько-аргентинського класика XX століття Маурісіо Каґеля (1931—2008 рр.) — одного з творців «інструментального театру».
Значне місце у спадщині композитора посідає елемент іронії, парадоксу й абсурду. Серед своїх сучасників М. Каґель найбільш послідовно розвивав ідею «сукупного жанру», який став домінуючим на сьогоднішній музичній сцені. Маестро відкрито протестував проти редукції музичного процесу до одного лише прослуховування музики, пропонуючи публіці видовищні перформанси, нагадує i-pro.kiev.ua.
Маурісіо Каґеля критики називали «королем музичної іронії», він деміфологізував традиційний концертний ритуал, як і музичний церемоніал загалом. «Що цікавить мене найбільше — це сміх, що зупинився у вашому горлі, оскільки ви вирішили, що під час класичного концерту сміятися недоречно», — говорив композитор. Наприклад, він примусив струнний квартет грати... в’язальними спицями, об’єднав лекцію з історії авангарду із виступом міма, а в одній з партитур надав соло бачку унітаза.
Працю композитора маестро порівнював з діяльністю... спелеолога, дослідника печер. «Ці печери — всередині нас, — говорив він. — Композитор, що вимагає серйозного до нього ставлення, повинен спускатися глибоко у власні печери, це і є пошук».
Ознайомитися з творами М. Каґеля 1960—1970-х кияни зможуть завдяки спільній роботі музикантів Sed Contra Ensemble та акторів Нового театру на Печерську.