Коротко / Культура
Фестиваль одного актора
Втринадцяте у Хмельницькому відбулося «Відлуння». Мономистецтво — копітка праця і показник високого рівня акторської майстерності. Треба мати неабиякий досвід і провести численні репетиції, щоб вийти на сцену й лишитися сам на сам із залом. Коли ж такі висококласні актори збираються разом, чекайте неперевершеного свята театру. Власне, на таке торжество акторської майстерності й запрошували хмельничан і всіх небайдужих до театру. У Хмельницькому монотеатрі «Кут» відбувся ХІІІ Міжнародний фестиваль моновистав «Відлуння». Відкрив форум господар монотеатру Володимир СМОТРИТЕЛЬ. Він презентував виставу «Лоліта» за мотивами одного із найвідоміших романів Володимира Набокова, у якому йдеться про пристрасне захоплення дорослого чоловіка дванадцятирічною дівчинкою (постановка київського режисера Мирослава Гринишина). Актори з Литви й Молдови представили вистави за новелами Стефана Цвейга, присвятивши свої виступи 70-річчю з дня смерті письменника. Усі постановки були прем’єрними, що додало честі фестивалю. На сцені «Кута» також можна було переглянути моновистави «Поговоримо німецькою» (Алекс Борис, Німеччина), «Валерія Мессаліна. Нехай...» (Людмила Усова, Чехія), «Шоша» (Марина Кукліна, Україна) та «Нотатки божевільного» за Гоголем (Імам Акаутдінов, Росія). До речі, цьогоріч гості з Росії, Молдови й Чехії приїхали вперше. Як розповів Володимир Смотритель, фестиваль був під загрозою зриву, і тільки в останній момент удалося знайти фінансову підтримку. Це вже не вперше, коли Смотритель рятує «Відлуння». Нагадаємо, до 2007 року форум проводили в Києві. Та коли виникли проблеми з фінансуванням, Володимир Смотритель запропонував президенту й засновникові заходу Ніні Мазур перенести його на Поділля. Ідея спочатку видалася нездійсненною. Тоді хмельницький театрал написав лист і здобув грант і кошти для проведення заходу. Володимир Смотритель розповів, що «Відлуння» — єдиний в Україні фестиваль, який є членом Міжнародного форуму монотеатрів при МІТ, ЮНЕСКО, до котрого входять лише десять монофестивалів із усього світу. До речі, фест не лише знайомить широкий загал із найкращими досягненнями в галузі світового театрального мономистецтва, а й сприяє активнішій інтеграції українського театру в європейський культурний контекст, повідомляє Любов БАГАЦЬКА, Хмельницький.
Арсен Мірзоян дебютує в театрі «Дивні люди»
7 вересня театр «Дивні люди» відкриє новий сезон виставою «Откровенно говоря...» Спеціальним гостем постановки стане автор та виконавець власних пісень, музикант, лідер гурту «Бабурка», фіналіст телешоу «Голос країни» Арсен Мірзоян. Вистава відбудеться в київському Будинку архітектора. За традицією, театр «Дивні люди» запрошує на свої постановки різних музикантів, які грають наживо свої пісні, вплітаючи їх у сюжет вистави. Нагадаємо, разом із «Дивними людьми» вже виступали Love’n’Joy, Б. Улитка, the МАГМА, JuOль та інші українські гурти. З Арсеном Мірзояном акторів театру пов’язує спільне СТЕМівське минуле і багато спільних друзів. До речі, 14 вересня театр «Дивні люди запросить глядачів подивитися постановку «Интересно получается» (живий звук колективу забезпечить гурт NASLUHU), а 20 вересня в Будинку офіцерів Арсен виступить уже в дуеті з Тонею Матвієнко, з якою він познайомився під час телешоу «Голос країни».Нагадаємо, у травні Тоня та Арсен спільно з гуртом «Бабурка»провели концертне турне містами України, яке розпочалося в Сумах, а закінчилося в рідному місті Мірзояна — Запоріжжі. До програми увійшли композиції з дебютного альбому «сталевого голосу» під назвою «Ґудзики» і нові пісні, що увійдуть до другого диска Арсена «Незручні ліжка».
У Києві відкриють інтерактивний Музей науки і техніки
У середині вересня на Подолі відкриється Музей популярної науки і техніки «Експеріментаніум». Це дві тисячі квадратних метрів, три поверхи наочних прикладів, понад двісті інтерактивних експонатів, які не ховаються за вітринами! «Торкайся до експонатів, експериментуй, проводь досліди!» — такий девіз цього науково-розважального музею, де демонструють закони науки і явища навколишнього світу. Хочеш перевірити електропровідність різних предметів, запустити хмаринку під стелю, намалювати хитромудрий візерунок за допомогою маятника? Тільки простягни руку, щоб включити, повернути, розкрутити, натиснути, потягнути, штовхнути і на власні очі побачити, як діє той чи інший закон науки. Тут власноруч будують мости без єдиного цвяха, спостерігають зародження торнадо, заглядають у нескінченність, створюють блискавку, змушують літати магніт, вирішують безліч головоломок і здійснюють чимало нових відкриттів. Незабутньо проведуть тут час не тільки малюки. Дорослим також буде цікаво посидіти на гігантському стільці, щоб побачити світ очима дитини, вивчити кабіну пожежної машини, відчувши себе пожежником, провести фізичні досліди, про які вони могли тільки читати в дитинстві, поринути у світ цікавої науки й техніки.
Французький шарм джазу в Чернігові
Із 27 до 29 вересня в Чернігові відбудеться джазовий фестиваль Chernihiv Jazz Open-2012. Хедлайнером стане французький гурт Paris Combo («Парі Комбо»), який закривав цьогорічну «Французьку весну» в Києві. Перший концертний день буде присвячено етноджазу та world music, а другий — класичному джазу, розповіли організатори форуму. Виступлять такі колективи, як Jazz inЖір (Україна), Shopping Hour (Україна — Сербія), Євген Дідик & Free National Band (Україна — Молдова), DomRa (український етноф’южн-проект) і Ruslan Yegorov & friends (Україна). Фестиваль відбуватиметься на трьох сценах: у Чернігівському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка, арт-пабі Vareniks та «Зеленій сцені».
Випуск газети №:
№157, (2012)Рубрика
Культура