Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

24 червня, 00:00

«Трипільські зорі-2010»

Третій благодійний етно-фестиваль відбудеться в Черкасах з 26 по 27 червня. Як повідомили УНІАН в прес-службі Черкаського міськвиконкому, під час фесту «Трипільські зорі» охочі зможуть взяти участь у майстер-класах із гончарства, вишивки, народних танців, гри на сопілці, виготовлення ляльок-мотанок, витинанок, лозоплетіння, створення оберегів, малювання по склу. Окрім екологічного BodyArt-шоу, кольорового фаєр-шоу на воді, відбудеться ще й бойове — у виконанні козаків, а вночі можна буде побачити перфоменс єдиного в Україні театру тіней зі Львова. Всі відвідувачі матимуть змогу відпочити на снопах сіна в чайній, послухати народні оповідки від казкаря, скуштувати справжнього борщу, вареників, інших українських страв, а також послухати виступи відомих у цьому напрямку культури музичних гуртів з різних міст України та хед-лайнерів фестивалю. Зібрані кошти та іграшки організатори фестивалю обіцяють віддати до школи-інтернату, яка найбільше потребує допомоги.

На батьківщині Тарковського з’явиться монумент поетові

Незабаром у Кіровограді буде споруджено пам’ятник поетові Арсенію Тарковському, повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на архітектора Віталія Кривенка. Поет народився в Єлисаветграді (нині Кіровоград) 1907 року. За словами Кривенка, російська сторона вже дала усну згоду на участь у спорудженні пам’ятника в рідному місті поета. Тепер домовленості мають бути оформлені офіційно, із зазначенням термінів і обсягів фінансування з обох сторін. Потім буде вирішено, де поставлять пам’ятник, як він виглядатиме, а також як буде облаштовано прилеглу територію. «Поряд із Кіровоградським колегіумом, в якому знаходиться музей Тарковського, на перехресті вулиць Шевченка й Володарського, є ідеальне місце для встановлення цього пам’ятника», — зазначив архітектор. 1923 року Тарковський переїхав з України до Москви, де прожив до кінця життя. Перша збірка його віршів вийшла лише 1962 року. Поет помер 1989 року.

Комікс про «зачарованих»

Компанія Imagine Entertainment планує зняти фільм, у якому разом будуть присутні Червона Шапочка, Джек Убивця Велетнів, Гензель і Гретель. Компанія купила права на екранізацію коміксу видавництва Radical Pictures «Легенди». Графічний роман «Легенди» створено Ніком Персивалем, британським художником, відомим своїми книгами коміксів і комп’ютерною анімацією, пише lenta.ru. За сюжетом дія розгортається в світі, де живуть істоти, яких називають «зачарованими», а колись добрі герої всім відомих дитячих казок перетворилися на злочинців і лиходіїв. Хтось із таких негідників убив Піноккіо: дія починається з того, що Червона Шапочка, яка стала мисливцем на диких вовків, виявляє його труп і збирає команду в складі найманки Золотоволоски та винищувачів полтергейсту Гензеля та Гретеля, щоб знайти вбивцю. Жанр «Легенд» можна визначити як суміш «маш-апу» (книга-гібрид відомого твору з новими сюжетними лініями та деталями), стимпанку (напрямок фантастики, який моделює рівнобіжні дороги розвитку людства) і чарівної казки.

«Викрутаси» від Міли Йовович

Актриса почала зніматися в новій російській комедії, продюсером якої виступає Тимур Бекмамбетов, повідомляє Glomu.ru. Йовович зіграє роль столичної красуні, на серце якої претендують відразу два женихи. Режисер фільму, робоча назва якого «Викрутаси», — Лео Габріадзе. Ролі молодих людей, які побиватимуться за Мілою, зіграють Іван Ургант і Костянтин Хабенський. Цікаво, що спочатку фільм повинен був розповідати про долю лише одного з цих двох молодих людей, В’ячеслава Колотілова, у виконанні Костянтина Хабенського. При цьому Надя, яку грає Йовович, мала в оповіді епізодичну роль. Повідомляється, що після згоди зірки на участь у картині, сюжет був переписаний спеціально під неї. Міла Йовович відома, в першу чергу, як зірка бойовиків. У вересні в неї виходить четверта «Обитель Зла», яка розповідає про подорож Еліс у виконанні Йововіч у пошуках тих, що вижили після епідемії зомбі-вірусу. Режисер картини — чоловік актриси — Пол В.С. Андерсон.

Метафізичні мандри Дон Кіхота

У Будинку вчених проходить виставка чудового київського художника Юрія Шабловського. Його живопис — то ніжно-пастельний, то темний і мерехтливий, як догораюче вогнище, — чарівні захопливі мандри всіма бажаними майстрові епохами й просторами. А мандрівником найчастіше стає улюблений герой Юрія Шабловського — Дон Кіхот, причому перед Сервантесом або Доре явно перевагу віддано вже сліпнучому Дом’є з його вражаючими фантазіями на теми легендарної книги. Дон Кіхот (то один, то в товаристві Росінанта, Санчо Панси або віслюка Сірого) зустрічається з примарами й чудовиськами, звірами й блазнями, кавалерами й панянками — але й з Нефертіті, а одного дня, схоже, добирається до київського Володимирського собору («Алея примар», «Дульсінея. Дон Кіхот і дама»). А сам Юрій Шабловський на «Автопортреті» нагадує одночасно обох героїв знаменитого роману, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати