Коротко / Культура
«Львівська рапсодія — Євро-2012»
Під такою назвою 16 червня у Палаці мистецтв ім. Г. Хоткевича відбудеться заключний гала-концерт Всеукраїнського фестивалю мистецтв. Виступатимуть академічні, фольклорні, естрадні художні колективи й солісти, виконавці у вокальному, хореографічному, інструментальному, розмовному, оригінальному й цирковому жанрах із багатьох куточків України, зокрема з усіх українських міст, які приймають Євро-2012. zaxid.net нагадує, що переможців фестивалю визначатиме журі, до складу якого входять провідні фахівці мистецтва, педагоги, продюсери на чолі з Віктором Герасімовим. Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Львівська рапсодія» з 2011 року проводиться щорічно протягом другої декади червня у Львові й є мистецько-громадським заходом, покликаним сприяти піднесенню рівня патріотизму до рідного краю й міста, пропаганді кращих зразків сучасного мистецтва, виявленню нових талановитих виконавців і авторів.
«Після слів»
Так називається проект Олександра Животкова, який демонструється в київській Stedley Art Foundation. «Після слів» — це розмова про приватне, — говорить координатор проекту Марія Хрущак, яка, до речі, ще донедавна також робила журнал «Українська культура», — і визначає наше сприйняття сучасного світу та його проявів, які в даному випадку мають форму живописного твору й промовляють до нас на клітинному рівні: звуками тонів, мовою архаїчних ліній та міфологічних образів. Фрагменти біблійних текстів, які на полотні складаються в чітке й особливе послання кожному з глядачів, є одним із співрозмовників у цьому акті комунікації». Сучасний світ позбавляє нас можливості просто й неупереджено відчувати і сприймати мистецтво. Ми звикли до епатажу, брутальних, нав’язливих і надто яскравих месиджів. Отже, закриті до щирого діалогу. Саме тому «Після слів» є спробою продемонструвати «можливість острова» на перетині особистого і прилюдного, камерного і публічного, мистецького та загальнолюдського, — повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Українська американка Ніна Аріанда здобула премію «Тоні»
Нью-йоркська преса відзначила, що «на мистецькому небосхилі Америки зійшла нова зірка». Ніна Аріанда — американка українського походження. Вона здобула нагороду за роль Ванди в бродвейській постановці п’єси «Венера в хутрі», повідомляє radiosvoboda.org. Ніні Аріанді 28 років. Вона відвідувала українську танцювальну студію ансамблю «Сизокрилі» під режисурою Роми Прими-Богачевської, але акторка вона насамперед американського театру й кіно. Аріанда знялася в п’ятьох фільмах, зокрема в останній стрічці відомого режисера Вуді Аллена — «Північ у Парижі». Ніна народилася в штаті Нью-Джерсі, де й нині мешкають батьки Леся й Петро Мацьо. У дитинстві була в українській скаутській організації «Пласт», навчалася в Мистецькій школі Нью-йоркського університету, де її педагогом був легендарний актор Кристофер Пламмер. Треба сказати, що, крім «Тоні», Ніна Аріанда має ще ряд відзначень. За виконання головної ролі в бродвейській виставі «Народжена вчора» вона здобула нагороду «Ліги драматургів» і ще одну нагороду, яку присуджує «Коло театральних критиків за кращу роль у п’єсі». Але «Тоні» — це зовсім інша «ліга». Для американського театру ця премія за престижністю й важливістю тотожна кінопремії «Оскар». Подібно до «Оскара», сама номінація на «Тоні» вважається великим досягненням, а вже присудження «Тоні» виводить акторку в перший ряд майстрів американської сцени. П’єса «Венера в хутрі», за яку Ніна отримала приз, — це комедія, поставлена за романом австрійського класика XIX ст., уродженця Львова Леопольда Захер-Мазоха, інтерпретована як сучасна історія кохання. «Бути водночас сексуальною, кумедною й загадковою — це само по собі чимале досягнення, але бути сексуальною, кумедною й загадковою впродовж усього спектаклю, ні на хвилину не залишаючи сцену, заслуговує кваліфікації надлюдської... Аріанда випромінює рідкісне сяйво справжньої зірки сцени», — написав про акторську майстерність Ніни Аріанди театральний критик газети «Нью-Йорк Таймс».
«Південні маски» запрошують до Миколаєва та Одеси
У Миколаєві розпочався VIII Міжнародний театральний фестиваль «Південні маски 2012», який триватиме п’ять днів і завершиться на березі Чорного моря — в Одесі. На фестиваль приїхало понад 300 учасників із 27 театральних колективів семи країн світу. Як зазначає президент Міжнародного театрального фестивалю «Південні маски» Артем Свистун, цьогоріч форум експериментальний, і він відбуватиметься у двох областях — Миколаївській та Одеській. Серед учасників-аматорів — колектив Будинку офіцерів Військово-Морських сил України з Севастополя, головний режисер якого — Ірина Павліщева. Однією з особливостей фестивалю є наявність альтеративного журі. До нього входять по одному учаснику від кожного театрального колективу, який бере участь у заході. Протягом тижня на різних майданчиках відбудуться вистави, майстер-класи та зустрічі для учасників заходу. Закриття фестивалю та нагородження переможців відбудеться в Одесі 15 червня, повідомляють Анастасія ТРОШИНА, Вікторія ВЕСЕЛОВСЬКА, корпункт «Дня» в Миколаєві.
Випуск газети №:
№101, (2012)Рубрика
Культура