Коротко / КУЛЬТУРА
На виставці — Шевченківські раритети
24 квітня Національному музеєві Тараса Шевченка у Києві виповнюється 60 років. На честь ювілею музей експонує одну з найраритетніших частин фондового зібрання — особисті речі Тараса Григоровича. Вперше в історії музею відвідувачі мають можливість на власні очі побачити особисті речі Кобзаря, якими він щоденно користувався; можна відчути енергетику речей, яких торкався геніальний поет і художник, відкрити для себе приватний світ великого генія.
Як розповідають музейні працівники, після смерті Тараса Григоровича його друзі й шанувальники доклали немало зусиль, щоб зібрати спадок Кобзаря в одну колекцію. Цінні речі постійно передавали з рук в руки, з однієї приватної збірки до іншої. Їх вивезли далеко на Урал під час Другої світової війни. Потім Шевченкові речі зберігали у різних збірках, поки вони нарешті опинилися в Києві, в Національному музеї на бульварі Т.Шевченка.
Відвідувачі музею мають можливість побачити живописний портрет Марії Горленко, який зберігається у Харківському художньому музеї і привезений до Києва у зв’язку з ювілеєм.
— Мета цієї виставки — репрезентувати широкому загалу унікальні експонати з колекції музею та його філій, — каже Наталія Клименко, директор Національного музею Тараса Шевченка. — Ми хочемо поділитися з відвідувачами найдорожчим, що у нас є, і долучити їх до аури Шевченка як людини й митця.
Виставка буде відкрита до 31 травня.
Музичні сувеніри
Стало вже доброю традицією для Харківської філармонії проводити Прайм-концерти, присвячені цікавим подіям і знаменним датам. Що ж таке Прайм? Насамперед це свято, яке дарують слухачам естрадні й академічні співаки, піаністи-віртуози й імпровізатори, артисти розмовного й оригінального жанрів. Окрім того, особливо привабливий репертуар Прайм-концертів, який складається з широко відомих і популярних пісень, арій, романсів, а традиційний апофеоз вечора — це спільне виконання улюблених мелодій артистами та слухачами.
Так, 25 квітня вечір буде присвячений пам’яті великого співака, володаря унікального голосу, що заворожував мільйони слухачів, — Мусліма Магомаєва. Видатний талант дозволяв йому блискуче виконувати не тільки оперний, але й естрадний репертуар. Тому до програми концерту буде включено і класичні арії, і найпопулярніші з пісень, що їх виконував співак.
У виконанні українських артистів Миколи Колодочки, Олега Дзюби, Олега Летенка, Андрія Тимошенка, Юрія Данильчишина й Олени Подус прозвучать такі хіти, як «Вернись в Сорренто», «Вдоль по Питерской», «Гранада», «Куплеты Мефистофеля». А лауреати національних і міжнародних конкурсів Ольга Дубовська, Лікаріса Дмитрієва, Олександр Бондарчук, Дмитро Севагін, Андрій Баранов та інші виконають найяскравіші класичні арії та популярні пісні. Виступить інструментальний ансамбль «Три плюс два» під управлінням Ігоря Снедкова і подарує бурю позитивних емоцій і радості. Рояль цього вечора опиниться під владою чудових концертмейтерів Владислава Солянікова, Євгенії Присяжної, Людмили Лозинської.
Нині артисти філармонії готують святковий Прайм, присвячений 64-й річниці Дня Перемоги. У програмі концерту, який відбудеться 8 травня, прозвучать легендарні пісні про віру та любов, які народжували в людях упевненість у перемозі, повідомляє Ольга ШКЕТ.
«Утрачений символ» Дена Брауна
Новий роман автора бестселерів «Код да Вінчі» та «Ангели й демони» з’явиться в американських книгарнях 15 вересня. Книга вийде під назвою «The Lost Symbol» («Утрачений символ»), її стартовий тираж становитиме п’ять мільйонів примірників, повідомляється на сайті письменника. Головним героєм книги буде вже відомий читачу Роберт Ленгдон. Дія роману вкладається в 12 годин. Жодні інші деталі не розголошуються.
Раніше в ЗМІ називалася інша робоча назва — «Ключ Соломона», нагадує lenta.ru. На початку 2006 року видавництво Брауна — Doubleday — розповсюдило інформацію, що про зміст майбутньої книги письменника можна дізнатися з суперобкладинки «Код да Вінчі». За цією вказівкою журналісти кількох видань прийшли до висновку, що дія книги відбуватиметься у Вашингтоні, і, ймовірно, в ній будуть задіяні мормони, масони і ЦРУ.
Ден Браун кілька разів відкладав вихід нового роману: спочатку він повинен був бути опублікований восени 2006 року, потім його видання перенесли на 2007 рік, але лише в лютому 2009 року письменник офіційно повідомив про закінчення роботи над книгою. До речі, «Код да Вінчі» був опублікований у березні 2003 року, 54 тижні займав першу сходинку в рейтингу бестселерів газети The New York Times і був проданий тиражем 81 мільйон примірників. Екранізація книги, що вийшла в травні 2006 року, зібрала в прокаті 758 мільйонів дол. Кіноверсія роману «Ангели й демони» вийде в прокат 15 травня 2009 року. Студія Columbia Pictures уже оголосила про готовність перенести й третій роман Брауна на екран.
Випуск газети №:
№69, (2009)Рубрика
Культура