Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

25 березня, 00:00

Повітряні кулі та мультфільм у Каннах

Цього року міжнародний Каннський кінофестиваль уперше в історії розпочне свою роботу з показу стереоскопічного анімаційного фільму. Як повідомляє THR, йдеться про стрічку «Вгору», створену студіями Disney і Pixar. У мультфільмі розповідається історія немолодого джентльмена, який на схилі років вирішує реалізувати свою мрію та вирушає у далеку подорож. Як транспортний засіб він використовує свій власний будинок, до якого прив’язує тисячі повітряних куль, інформує lenta.ru. Організатори фестивалю наразі не вирішили, чи буде стрічка представлена в конкурсній програмі кінофорума. Нагадаємо, що кінофестиваль стартує 13 травня і продовжить свою роботу до 24 травня. Журі очолює знаменита французька актриса Ізабель Юппер.

Пруст — улюблений письменник

Опитування ста сучасних французьких письменників, проведене інтернет-сайтом Telerama, засвідчив, що Марсель Пруст і його цикл «У пошуках втраченого часу» залишаються найпопулярнішим автором і найпопулярнішою книгою. Учасники опитування згадували їх найчастіше — по 33 рази, повідомляє британська газета The Guardian. Есеїст Олів’є Декруа в інтерв’ю Telerama так пояснив значення роману «Це невичерпна, нескінченна книга, дуже різна. У деяких місцях вона глибоко вкорінена в XIX столітті, а в інших вона дуже сучасна... Її можна перечитувати багато разів, у різному віці, і кожного разу виявляти щось нове, неначе ви ніколи її раніше не відкривали». Учасникам опитування було запропоновано назвати по десять найважливіших письменників і по десять найбільш значущих книг. Серед письменників опинилися Флобер, Джойс, Кафка, Рембо.

Душа в дорозі

Персональна виставка Олени Журавель, яка відкрилася в Українському Фонді культури, називається «Вогні тиші».

— Візерунок мого життя останніх років, те, чим я живу й дихаю, — говорить художниця про свої роботи. — Картини — немов мозаїчне каміння, що його викладає душа моя на шляху. Ця доріжка веде мене до мого дому, в інший світ, де немає розділення, де панує вічна любов і щастя, туди, де умиротворення й світло. Олена Журавель звертається до різних «мов» зображення та інколи дуже несхожих технік. Вона може бути казкаркою («Та, що несе вогонь»), але частіше створене нею ближче до поезії («Різдво», «Ніжні стосунки», «Два птаха», «Я прийду...», «Дух дерева») й особливо до музики («Квітка любові», «Я — Всесвіт», «Вогні тиші», «Коли ми літаємо», «Над Землею»). Створює художниця й ажурну графіку (срібна гелева ручка або гуаш на кольоровому папері) та живопис, що переливається дорогоцінними деталями, лаконічні силуетні колажі («Прихований») і наповнені повітрям і світлом батіки («Як на Небі, так і на Землі»). «Вогні тиші» — назва заснованого Оленою Журавель Духовного центру, одна з цілей якого — синтез, причому поняття це стає надзвичайно об’ємним. Один із його аспектів — злиття всіх мистецтв. Саме тому експозицію супроводжують концерти — музика, пісня, танець, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.

Килим із... коштовностей

Розшитий перлами й прикрашений коштовним камінням килим із сім’ї індійського махараджи проданий на торгах дому Sotheby’s у столиці Катару місті Доха за 5,458 мільйона доларів, ставши найдорожчим килимом у світі. Як зазначає AFP, аукціоністи розраховували на набагато вищий результат, але на лот претендували лишень три покупці. Тому стартову ціну знизили (спочатку торги повинні були початися із позначки п’ять мільйонів доларів, але в результаті стартували з 4,5 мільйона). Ім’я покупця килима не розголошується. Lenta.ru повідомляє, що попередній рекорд вартості килимів протримався близько року: 2008 року на Christie’s у Нью-Йорку за 4,45 мільйона доларів був проданий персидський шовковий килим. Витканий у XIX сторіччі килим повинен був прикрасити гробницю пророка Мухаммеда в Медіні. Але через смерть дарувальника — правителя князівства Барода Кханде Рао — цей витвір мистецтва залишився в сім’ї махараджи до наших днів. «Перлинний килим» виставлявся кілька разів, у тому числі на виставці індійського мистецтва в Делі у 1902-1903 роках на виставці «Індія» в музеї Метрополітен у Нью-Йорку 1985 року. Килим розміром 173 на 264 сантиметра розшитий намистинами, перлами та прикрашений коштовними каменями — смарагдами, рубінами та діамантами. За оцінками експертів, на кожний квадратний дециметр килима припадає майже 5000 перлин і намистин. Усього ж на шовкову тканину нашито приблизно 2,2 мільйона перлин і намистин.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати