Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

04 вересня, 00:00

Дворянське «гніздо»

З 2 вересня по 21 жовтня в Києві проходить виставка «В усадьбе, у себя, в раю...» Музей російського мистецтва експонує зібрання живопису, графіки та декоративно-вжиткового мистецтва. Наприклад, архітектуру, садово-парковий комплекс передано у роботах невідомих авторів (Невідомий гравер — «Вид маєтку кн. Куракіних «Надєждіно») та творами знаних майстрів (С. Жуковський — «Панський маєток», В. Борисов-Мусатов — «Пані на тлі Зубриловського будинку»). Колекція бронзи й меблів дозволяє відтворити окремі фрагменти інтер’єру поміщицької садиби ХІХ–ХХ ст. Як зазначають організатори, музейна збірка досить багатогранна і знайомить відвідувачів виставки з садибою та маєтком як центром культурного й духовного життя минулої епохи. Зокрема, це твори, що створювались митцями в Абрамцевому (Врубель — майоліка, Поленов — «На човні»), пейзажі та портрети Серебрякової, написані у маєтку «Нескучноє», М. Ге — на хуторі Іванівський, М. Несторовим в маєтку Н. Яшвіль Сунки та ін. Крім того можна побачити життя і побут дворянсько-поміщицьких садиб, відображений в ілюстраціях російських та радянських художників, що створювалися до літературних творів Л. Толстого, (Кардовський — «Полювання»), І. Тургенєва (Добужинський «Місяць на селі»), М. Гоголя (мал. С. Соломко, Боклевського, П. Соколова та ін.).

Треба зазначити, що культура дворянських маєтків донині є маловивченою і недостатньо знайомою сучасному глядачеві. Тому діюча виставка стала спробою внести свій вклад у вивчення і поширення інтересу сучасника до цього глибокого пласту культури.

Кіно на набережній

З 2 по 6 вересня в Криму проходить VIII Міжнародний фестиваль продюсерського кіно Росії та України «Кіно-Ялта». У конкурсній програмі, передає УНІАН, за традицією, по чотири фільми від кожної країни. Стрічки оцінюються за номінаціями: «За кращий фільм», «За кращу режисерську роботу», «За краще виконання жіночої ролі», «За краще виконання чоловічої ролі». Переможець в номінації «За кращий фільм» одержить приз «Велике золоте яблуко», переможці в номінаціях «За кращу режисерську роботу», «За краще виконання жіночої ролі» та «За краще виконання чоловічої ролі» — по призу «Золоте яблуко».

Крім цього, організаційний комітет і дирекція фестивалю вручать приз «За вірність професії». Лауреатом призу в нинішньому році стане режисер, актор і сценарист Станіслав Говорухін, а раніше цей приз одержала, зокрема, актриса Ада Роговцева. Гала-покази фільмів позаконкурсної програми пройдуть для широкої аудиторії просто неба на Набережній Ялти.

В рамках форуму пройдуть покази «Забуте кіно» (фільми радянського періоду, які актуальні і в наші дні): «Кожного вечора об одинадцятій», «Непідсудний» і «Пісні моря».

Завдання кінофестивалю — виявлення і підтримка кращих проектів, розроблених кінопродюсерами України і Росії, підвищення рівня кіновиробництва обох країн і збереження традиційних зв’язків кінематографістів України і Росії.

Нові пригоди Тарзана

Режисер Стівен Соммерс веде переговори з Warner Bros. щодо зйомок нового фільму про Тарзана, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Variety. Соммерсу також запропоновано виступити в ролі співавтора сценарію картини в парі з Стюартом Бітті. Продюсер Джеррі Уєйнтрауб і Warner Bros. розробляють проект із 2003 року. 2006 року на роль режисера картини планували запросити Гільєрмо дель Торо. Крім того, раніше були написані, мінімум, два варіанти сценарію стрічки, однак обидва не влаштували Warner Bros.

Нагадаємо, раніше Стівен Соммерс зняв такі картини, як «Ван Хельсинг», «Мумія» та «Мумія повертається». Бітті ж працював над сценаріями таких фільмів, як «Співучасник», «Пірати Карибського моря» та «Австралія».

Тарзан — персонаж, створений письменником Едгаром Райсом Берроузом 1912 року. З тих часів він з’явився в кількох десятках фільмів, а роль Тарзана виконували Джонні Вайсмюллер, Лекс Баркер, Крістофер Ламберт та багато інших.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати