Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

28 листопада, 00:00

Задзеркалля

Свою виставку в галереї «Мистець» Евеліна Бекетова й Анастасія Сахалтуєва назвали «Гарний настрій у Задзеркаллі». Безліч трактувань і асоціацій з цього приводу не виключає і такого нюансу — молоді київські художниці дійсно знаходяться один щодо одного як би «по обидва боки дзеркала». Проте їхні творчі простори багато в чому цілковито різні, але постійно перетинаються. Живопис Евеліни Бекетової — строкатий, яскравий, якщо так можна висловитися, бучний. Її світ — Київ, пізнаваний і безсумнівний, але в той же час — чарівно перетворений. Це місто весни та свята, яке потопає в квітучих деревах, забудоване химерними будинками, пишні ліпні прикраси на яких оживають, складаючи чудову компанію численним котам. Його вулиці заповнені столиками кав’ярень, а на майданах виступають мандрівні циркачі. Втім, усій цій веселій казці, що стрімко розгортається, властивий ледве відчутний сумний аромат «ретро». У картинах Анастасії Сахалтуєвої, навпаки, панує дивна, непорушна, якась споконвічна тиша. Казковість цього живопису безперечна, але казковість ця — немов безсюжетна. Мова тут іде не про пригоди, а про мрії, почуття, таємниці, і ведеться ця розповідь так, як їй і личить — за допомогою натяків і символів. Героїні Анастасії Сахалтуєвої — прекрасні пані незнаної умовно-середньовічної епохи, відлюдниці, полонянки, чарівниці. Вони блукають садами або перебувають у залах палаців, які оточені багатозначними та химерними атрибутами — сходами, пірамідами, кулями, масками, квітами. При цьому все, що відбувається, має чистоту та ясність вітража та набуває значущості давньої легенди, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

«Тринадцятий пророк»

Німецький режисер Роберт Сігл зніме фантастичний фільм, який може викликати нову хвилю протестів віруючих, повідомляє Reuters. За сюжетом картини «Тринадцятий пророк», археологи з’ясовують, що в Ісуса Христа існував злий брат-близнюк. Фільм розповідає про пригоди двох археологів у сучасній Індії. Вони шукають докази того, що Ісус побував у цій країні. Археологи, які самі є близнюками, виявляють, що в Ісуса був брат, душа якого повернулася у світ у тілесному втіленні голови релігійної секти. На думку команди, працюючої над картиною, її сюжет не викличе протестів у віруючих, оскільки Ісус у картині є другорядним персонажем, а сама вона знята так, що всі глядачі відразу ж зрозуміють, що це вигадка. Картини на релігійну тематику часто стикаються зі звинуваченнями у спотворенні біблійних канонів і критикуються релігійними лідерами. Так, фільм «Код да Вінчі», екранізація гучного роману Дена Брауна, прем’єра якого відбулася 2006 року, закликали бойкотувати представники Католицької церкви. При цьому в Індії картина була заборонена відразу в кількох штатах.

Унікальна знахідка

Рассел Піч, співробітник ландшафтної компанії та археолог-аматор, знайшов за допомогою металошукача найрідкісніший орнаментований гребінь із мідного сплаву, що датується I століттям нашої ери. Як зазначає газета The Guardian, європейським археологам відомий тільки один подібний предмет, і він був знайдений у Франції. Призначення гребеня з графства Вустершир не цілком зрозуміле: у нього дуже широкі зубки для людського волосся, можливо, їм розчісували кінські гриви. «Гребінь Піча» — одна з 58290 археологічних знахідок, зроблених британцями в 2007 році і зареєстрованих у державних установах у рамках «Зведення принципів роботи з малими історичними знахідками» («Portable Antiquities Scheme»). Ця програма пропонує власникам металошукачів повідомляти уповноваженим експертам про знайдені предмети, але не зобов’язує здавати їх державі. Державні музеї Великої Британії згодом охоче викупляють найцікавіші знахідки. У програмі беруть участь близько десяти тисяч осіб. Більшість цікавих знахідок у 2007 році були зроблені аматорами. Крім гребеня у звіті «Portable Antiquities Scheme» згадуються фігурка вершника пізнього римського часу (III—IV століття нашої ери; найвірогідніше, храмове принесення), численні ювелірні прикраси, сотні монет, у тому числі золотих.

Сиквел «Привиду опери»

Прем’єра продовження знаменитого мюзиклу «Привид опери», над яким працює Ендрю Ллойд Уеббер, запланована на початок 2009 року, пише lenta.ru, посилаючись на The Guardian. Композитор уже не тільки склав усі основні оркестрові партії нового мюзиклу, що носить назву «Привид Манхеттена», але й записав їх. Нині Уеббер працює над вокальними партіями. Дія нового мюзиклу розгортатиметься в Нью-Йорку в 1900 році — через кілька років після подій, описаних у «Привиді опери». Мюзикл засновується на романі Фредеріка Форсайта — автора популярного політичного детектива «День шакала». Привид опери, який гине у фіналі роману Гастон Леру і створеного на його основі однойменного мюзиклу, продовжує своє існування, переїжджає з Європи в Новий світ і стає власником театру на Бродвеї. На роботу в цей театр отримує запрошення молода співачка Крістіна — кохана привида опери. Нагадаємо, мюзикл Ендрю Ллойда Уеббера «Привид опери» на початку 2006 року поставив рекорд для Бродвею за кількістю постановок. Його зіграли 7486 разів. Попередній рекорд безперервної постановки належав іншому твору того самого Уеббера — мюзиклу «Кішки».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати