Коротко / КУЛЬТУРА
Мандрівка в дитинство
Молода київська художниця Оксана Шапкаріна назвала свою першу персональну виставку «Я живу на веселці», яка відкрилася в галереї «Ірена». «У кожному дорослому живе дитина. Та дитина, яка вміє бачити диво в буденних речах, яка вміє наділяти світ дивовижністю», — говорить вона. Про це ж — і малярство Оксани Шапкаріної. Історії, які розказано художницею, захоплюючі та різноманітні. Герої більшості її картин — діти. Часом вони опиняються в справжній казці («Я живу на веселці», «Тісно Слоникові в маленькому місті», «Два бублики для Слона»), часом же казковість виникає з цілком повсякденних ситуацій, перетворюючи і немовби освітлюючи їх зсередини («Мій острів», «Великий успіх», «Манна каша», «Білки»). Компанією для дітей у цьому чудовому різнокольоровому світі є янголи, а також всілякі птахи та звірі («Прийде сіренький Вовчик…»), серед яких безсумнівно й очевидно переважають коти всіх мастей і характерів («Янгол і кіт», «Смугасті», «Вичікування») — серед них є навіть «кіт, наповнений очима» («Кіт-херувим»). Проте часом романтизм картин Оксани Шапкаріної — скоріше «підлітковий», аніж дитячий («Наречена»), передає Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
«Людина-павук-4»
Сценарій до четвертої частини фільму «Людина-павук» напише Джеймс Вандербілт, продюсер і автор сценарію трилера «Зодіак» режисера Девіда Фінчера, повідомляє The Hollywood Reporter. Поки що невідомо, чи вдасться студії Sony Pictures укласти договір із режисером Семом Реймі та виконавцями головних ролей попередніх трьох частин — Тобі Магваєром і Кірстен Данст. Подробиці сюжету картини Sony Pictures не розголошує, але відомо, що в новому фільмі в Пітера Паркера (Магваєр) буде лише один супротивник, а не два, як у третій частині. Нагадаємо, що «Людина-павук: Ворог у відображенні», який вийшов на екрани цього року, став одним із найбільш касових фільмів у світовому прокаті.
«Лінія польського кіно»
Компанія «Артхаус Трафік» репрезентує в українському кінопрокаті новий творчий проект. «Лінія польського кіно» презентує глядачам кращі фільми останніх років — призери польських і міжнародних кінофестивалів. У програмі репрезентовано чотири фільми: «Південь—Північ», «Площа Спасителя», «Тестостерон» і «Едді». 8 листопада у столичному кінотеатрі «Жовтень» фестиваль відкриє стрічка «Едді» Петра Тшаськальські. Ця картина-притча відзначена призом ФІПРЕССІ та призом журі на МКФ в Берліні, призом Філіпа Моріса на Фестивалі в Карлових Варах, а також численними нагородами польських кінофорумів.
«Пісня Алабами»
Лауреатом Гонкурівської премії за 2007 рік став письменник Жіль Леруа, автор роману «Пісня Алабами», вимишленої автобіографії Зельди Фітцджеральд, збожеволілої дружини американського письменника Френсіса Скотта Фітцджеральда, повідомляє lenta.ru, посилаючись на France Presse. У книзі Леруа дія відбувається, здебільшого, в 20-х роках, коли Зельда разом із чоловіком жила в Європі і США і вела бурхливе життя. У Фітцджеральда з’явилися ознаки алкоголізму, а в Зельди — шизофренія. Частково історія стосунків письменника та його дружини описана в романі Фітцджеральда «Ніч ніжна». Назва роману Леруа — «Пісня Алабами» запозичена у Бертольда Брехта і Курта Вайля: так називається зонг, який звучить в їхній опері «Махогоні» (1927). Крім того, Зельда Фітцджеральд була уродженкою штату Алабама. Нагадаємо, перу 48-літнього Леруа належить близько десяти романів. Його дебютна книга «Хабібі» вийшла 1987 року. 2005 року роман Леруа «Тайнопис» був номінований на премію Медичі.
Випуск газети №:
№192, (2007)Рубрика
Культура