Коротко / КУЛЬТУРА
Кіно-Чингісхан
Уряд Монголії збирається надати кінематографістам, які знімають фільм про Чингісхана, фінансову підтримку. Як повідомляє ІТАР-ТАКС із посиланням на газету «Оноодор», влада виділить на фільм близько 480 мільйонів тугриків (близько 411 тисяч доларів). «За нашими підрахунками, на створення стрічки потрібно 1,7 мільйо на доларів, але сам факт, що уряд надає допомогу вітчизняним кінематографістам, підтримує нас духовно», — зазначив режисер картини Ерденебулган. Як зазначає агенція, ця картина стане не першим варіантом кінобіографії великого азіатського завойовника. Російський режисер Сергій Бодров-старший закінчує зйомки свого «Чингісхана», окрім цього, майже готова і монголо-японська версія. Проект Сергія Бодрова багато в чому спирається на праці Льва Гумільова, при роботі над фільмом сценаристи намагалися відійти від штампів типу «монголо-татарського ярма».
Дарвін та інтернет
Повні зібрання досліджень знаменитого британського вченого Чарльза Дарвіна, включаючи його щоденники, світлини та аудіозаписи, вперше розміщено в інтернеті, повідомляє ІТАР-ТАКС. З ініціативи Кембріджського університету у вільному доступі опубліковано 50 тис. сторінок рукописних текстів і 40 тис. фотографій робіт Дарвіна, включаючи зміст украденого 1980 року записника, в якому Дарвін робив записи під час мандрівок Галапагосськими островами. Його текст вдалося відновити завдяки мікрофотокопії на кіноплівці. Праправнук Дарвіна Рандал Кейнес зазначив, що цей нотатник «мав дуже важливе значення для науки». Уперше в інтернеті опубліковано перші видання робіт «Щоденник досліджень» /1839/, «Походження людини» /1871/, «Зоологія» /1838—1843/.
Пам’ятник Чебурашці
Відомий дитячий письменник Едуард Успенський обговорив із мером Нижнього Новгорода Вадимом Булавіновим можливість встановлення в місті скульптури Чебурашки — героя одного з найвідоміших творів автора («Крокодил Гена і його друзі»). Як повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на прес- службу глави міста, дерев’яні ляльки, які були популярними на нижегородській землі 100 років тому і носили ім’я «чебурашки», і є прототипами героя Е. Успенського. «Це символ дитинства, символ доброти, і ідея встановити пам’ятник у дитячому парку мені подобається. Чебурашка — це друг. Він повинен бути доступний дітям. Парку це дасть нове життя», — зазначив глава міста. Успенський лише попросив не робити скульптуру величезною. Разом із тим, на думку автора, вона не повинна бути схожою на карикатуру. Пам’ятник планується встановити в одному з міських парків. Реалізацію проекту намічено на другу половину 2007 року.
Міський романс
У Будинку актора проходить виставка живопису Інни Биченкової. Її ім’я добре відоме у сфері театру й кіно, для якої Інна працює багато років. Чудово уживаючись у творчому колективі серед відомих акторів і режисерів, Биченкова проте відчуває потребу в індивідуальному творчому самовираженні, висловленні своїх почуттів через живопис. У роботах Інни Биченкової вдало поєднується зовні багатий образотворчий матеріал і внутрішня духовність художника. Брюссель і Амстердам, Санкт-Петербург і Київ, в яких вона знаходить улюблені куточки, стають ріднішими й ближчими кожному, хто побачить їх на картинах Інни. Її уважний погляд вихоплює з навколишнього завжди найхарактерніше, те, що надалі лягає в основу картини, й при цьому проявляється великий ліричний талант І. Бичекової. Тихе світіння білизни снігу, осінній смуток, хмари, що летить по небу як ангели, — невіддільні від її картин. Внутрішньому голосу художниці співзвучні непримітні, стримані за кольором мотиви, в яких вона вміє показати несподівану чарівність. Як дивно, що на огорожі, змальованій десь у Санкт-Петербурзі, можна прочитати освідчення в коханні, написане у формі японського вірша, але російською мовою: «Осень// Я радуюсь тебе// И даже в подворотне серой»... Кожна робота Інни Биченкової — це сердечне послання й бажання бачити своїми друзями якнайбільше людей, які розуміють прекрасне, повідомляє Олена ГОЛУБ .
Випуск газети №:
№183, (2006)Рубрика
Культура