Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

27 жовтня, 00:00

«Ватерлоо»

У Копенгагені на честь 50-річчя Міжнародного конкурсу «Євробачення» вшановували зірок.

Кращі виконавці в історії «Євробачення» були обрані прямим голосуванням телеглядачів 31 країни. Шведську групу ABBA зі своїм хітом Waterloo визнано кращою в історії конкурсу «Євробачення». Прекрасна «четвірка» Бьорн Ульвеус, Бенні Андерссон, Агнета Фальтськог та Анні-Фрід Лінгстад виграли конкурс у 1974 році.

Друге місце в 50-річній історії «Євробачення» дісталося італійцю Доменіко Модугно з піснею Nel blu, di pinto di blu, який виграв у 1958 році.

Третім став ірландець Джонні Логан з піснею Hold Me Now, який посів перше місце на «Євробаченні» у 1987 році, повідомляє NEWSru.

Перший конкурс «Євробачення» пройшов у 1956 році, і з тих часів це змагання, у якому беруть участь як зірки поп-музики, так і молоді музиканти, стало щорічним. Минулого року під «Дикі танці» Руслани Лижичко танцювала вся Європа. Завдяки перемозі нашої темпераментної галичанки «Євробачення-2005» уперше пройшло в Україні. У Києві фортуна усміхнулася грецькій виконавиці Хелені Папарізу. До речі, на ювілей «Євробачення» Лижичко не поїхала, оскільки в цей період виступала в Китаї. За словами співачки, гастролі пройшли чудово, а «Дикі танці» та івасюківську «Червону руту» довелося виконувати на біс кілька разів.

Прекрасна Аліса

У Санкт-Петербурзі в Большому драматичному театрі імені Георгія Товстоногова відбулася урочиста церемонія вручення престижної театральної премії «Золотий софіт».

Головним творчим досягненням минулого сезону серед російських майстрів драматичної сцени визнано виставу «Оскар и Розовая дама» в Академічному театрі імені Лєнсовєта. Постановник цієї вистави Владислав Пазі став переможцем в одній із найпочесніших номінацій вищої театральної премії Санкт-Петербурга «Золотий софіт» — «Краща робота режисера». У номінації «Актор року» призу удостоєна Аліса Фрейндліх, для якої було здійснено цю постановку, повідомляє ІТАР-ТАРС. Вручаючи переможниці золоту статуетку, режисер Лев Додін зазначив, що в цій роботі Аліса Брунівна не мала собі рівних і у вищій творчій категорії змагалася тільки сама з собою.

У номінації «Краща жіноча роль» переможницею стала актриса Театру комедії імені Миколи Акімова Віра Карпова (Ніна Іванівна у виставі «Ретро»), а серед чоловіків в аналогічній номінації відзначено актора Сергія Русскіна, який зіграв роль Порфирія Володимировича у виставі «Господа Г».

Загадка «Крику»

Музей Едварда Мунка в Осло почав продавати настільну гру під назвою «Загадка «Крику». Норвезька громадськість вважає такий вчинок нетактовним, зазначає Бі-Бі-Сі. «Крик» і іншу знамениту картину Мунка «Мадонну» було викрадено з Музею Мунка в серпні 2004 року. Вартість обох полотен оцінюють в десятки мільйонів доларів. Жодних відомостей про замовника і грабіжників у поліції так і не з’явилося.

Настільна гра «Загадка «Крику» була розроблена для дітей від шести років. Учасники можуть вибрати бік злодіїв або поліцейських. На думку співробітників музею, гра задумана як повчальна і «цілком цнотлива». Кааре Бернтсен, художній директор великої галереї в Осло і фахівець з творчості Едварда Мунка, заявив, що сама ідея гри в крадіжку відгонює поганим смаком: «Така ініціатива спотворює національну і міжнародну драму, оскільки картину досі не знайдено».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати