Коротко / КУЛЬТУРА
Французи знайшли вкрадену... 1818 року картину Турньє
Міністерство культури Франції заборонило вивозити з країни картину французького живописця XVII століття Ніколя Турньє, яку, як стверджують у відомстві, вкрали з Тулузи 1818 року. Про це повідомляє BBC News із посиланням на заяву міністерства. Полотно Турньє «Несення хреста» привезли до Парижа на арт-ярмарок старих майстрів Paris Tableau його нинішні господарі — лондонська галерея Weiss Gallery. Галеристи володіють картиною понад рік — вони придбали витвір мистецтва 2010 року на міжнародній виставці-ярмарку витончених мистецтв, що проходила в нідерландському Маастрихті. Картина коштувала 550 тисяч доларів. «Несення хреста», написане 1632 року, спочатку знаходилося в одній із тулузьких каплиць на півдні Франції. Проте після Французької революції картина перейшла у власність держави, і її помістили в Музеї августинців (Тулуза). 1818 року полотно вкрали, і майже два століття про картину нічого не було відомо, але 2009 року «Несення хреста» Турньє з’явилося у Флоренції — після смерті одного колекціонера картину пустили з молотка. У міністерстві культури уточнили, що картина, яка належить державі, не може передаватися іншим особам, і наклали заборону на її вивіз. Як повідомляє агентство, в галереї Weiss Gallery рішення французького відомства відмовилися коментувати. На картині Ніколя Турньє (1590—1639 рр.), барокового живописця школи Караваджо, змальований Ісус Христос під час хресного шляху на Голгофу. Стилістично твори Турньє, який після навчання в Римі поселився в Тулузі, нагадують полотна італійського живописця Бартоломео Манфреді.
«Найкраще за 200 років»!
Так називається ювілейна програма, яку Кубанський козачий хор презентуватиме в Києві 16 та 17 листопада на сцені Палацу «Україна». Це воістину унікальний творчий колектив. Біографія хору сповнена творчими успіхами, злетами та великими випробуваннями, які завдяки силі духу багатьох поколінь музикантів удалося не лише подолати, а й значно розвинути закладені прадідами традиції, ознайомивши з ними весь світ. Сьогодні Кубанський козачий хор знають глядачі всіх п’ятьох континентів. У свій день народження (на Покрову — 14 жовтня) на Театральній площі Краснодара встановили світовий рекорд: понад дві тисячі народних колективів разом із ювілярами, артистами Кубанського хору, об’єдналися у зведений козачий хор, який виконав «Розпрягайте, хлопці, коней» та гімн Краснодарського краю «Ты, Кубань, ты наша Родина!» Цей факт занесли до «Книги рекордів Росії». Уже майже місяць іменинники активно гастролюють. Тріумфальні виступи кубанців відбулися в Росії й Сербії, і ось їхню майстерність почують і побачать кияни та гості нашої столиці. У програмі «Найкраще за 200 років» — пісні, танці та композиції, створені в різні періоди, які сьогодні становлять «золотий» фонд прославленого колективу (це кубанські козацькі, російські й українські народні пісні, а також пісні на вірші російських і українських поетів в обробці Віктора Захарченка, художнього керівника хору, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Природність і гармонія
В Українському фонді культури триває персональна виставка Олександра Поліщука. Свого часу працюючи із класиками радянського мистецтва братами Ткачовими, художник демонструє високу майстерність «старої школи». Одночасно його пейзажі й натюрморти — камерні, майже інтимні. Щирість і довірливість, навіть довіра до глядача — для картин Олександра Поліщука якості не менш важливі за красу колориту чи природність бездоганної композиції. Зараз художник живе у Броварах (Київська обл.), і світ його картин здається максимально віддаленим від метушні та пилу мегаполісів не лише у просторі, а й у часі. Іншими словами, Олександр Поліщук пише те, що прекрасне і вічне, хоча й не незмінне — весна, літо, осінь, зима — чи перші освітлені у сутінках вікна, чи букет ромашок, чи півня, тому що цей світ ще й затишний у своїй теплій обжитості. Це життя, сповнене спокою та гармонії, але й найзахопливіших, найважливіших подій, деколи абсолютно невідомих жителям мегаполісів, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Любов у стилі ритм-енд-блюз
Компанія Lionsgate оголосила дату релізу римейку «Брудних танців», повідомляють на сайті Deadline. Картина вийде у прокат 26 липня 2013 року. Оригінальну стрічку «Брудні танці» демонстрували 1987-го, пише lenta.ru. Події фільму розгорталися в першій половині 1960-х років. Ішлося про дівчину Френсіс на прізвисько Бебі (роль виконала Дженніфер Грей), яка приїжджає з батьками на курорт і закохується у професійного танцюриста Джоні (після цієї ролі в актора Патріка Суейзі з’явилася ціла армія шанувальників у різних країнах). Немов зачарована сексуальними ритмами й нічим не стримуваними рухами «брудних танців» у стилі ритм-енд-блюз, Бебі стає ученицею-партнеркою Джонні — і в танцях, і в коханні. Картина зібрала у прокаті 213 мільйонів доларів США при бюджеті в шість мільйонів! Нагадаємо, римейк «Брудних танців» було анонсовано 2009 року. У серпні 2011-го стало відомо, що над постановкою нової версії працюватиме Кенні Ортега. Він брав участь у роботі над оригінальними «Брудними танцями» як хореограф. Крім того, Ортега готував постановку фільмів трилогії «Класний мюзикл» і документальної стрічки про Майкла Джексона «От і все».
Випуск газети №:
№204, (2011)Рубрика
Культура