Перейти до основного вмісту

КУЛЬТУРНИЙ КАЛЕНДАР

02 квітня, 00:00

КВІТНЕВО-ТРАВНЕВИЙ КАЛЕНДАР ГЕТЕ-ІНСТИТУТУ

8 квітня, 19.00, Київ, Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського (вул. Городецького, 1-3/11).

Гастрольний проект біг-бенду Європейської гімназії Керпена у Києві. Вхід вільний

***

23 квітня, Київ (25 квітня, Львів; 27 квітня, Одеса; 28 квітня, Сімферополь; 30 квітня, Харків) — точні адреси будуть вказані на сайті проекту zhinka3000.blogspot.com.

«Жінка. Міжнародна мистецька ініціатива про жінок світу.» 27 фотографів із різних країн представили жінок трьох поколінь, створивши уявлення про жінку як ключову фігуру суспільства, здатну визначити нашу систему цінностей та стиль нашого життя. Окрім виставки, будуть проведені конференції, перформанси та живі бібліотеки на жіночу тему. У проекті взяли участь 17 націй та понад 200 жінок зі всього світу.

***

23 — 25 квітня, Одеса, Одеська обласна філармонія (вул. Буніна, 15).

16-й Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Два дні й дві ночі нової музики». Один із найбільших фестивалів нової музики в Україні, який наголошує на театралізації музичних перформансів в комбінації з візуальними, мультимедійними, відео- та кіноакціями. Цього разу фест представить три ансамблі перкусійників із Німеччини.

***

26 квітня — 2 травня, Київ, Будинок Архітектора (вул. Б. Грінченка, 7).

Міжнародний архітектурний фестиваль «CANactions». У програмі: майстер-класи видатних європейських архітекторів, воркшопи на тему «Київські схили. Крайка», презентації молодих архітекторів та студентів, конкурс студентських проектів від німецького Інституту архітектури Дессау, круглі столи, виставка архітекторів із Німеччини, Нідерландів, Великобританії, Швейцарії, США, Японії та України.

Вхід вільний

***

19—20 травня, 18.30, Київ, «Гете-Інститут в Україні» (вул. Волоська 12/ 4).

Міжнародний конкурс короткометражних фільмів «Перетин кордонів» Для студентів кінематографічних вузів. Молоді кінематографісти в 11 країнах поміркували про результати та наслідки перетину Географічних та соціокультурних кордонів в 1939 році, про соціальні наслідки подій 1989 року та дали свою відповідь на питання, наскільки із закінченням Холодної війни у 1989 році вдалося подолати тріщини, що їх залишив 1939 рік, якими є імпульси суспільного прориву для нашого сьогодення. Гете-Інститут в Україні показує найкращі роботи, відзначені національними журі країн-учасників.

Вхід вільний.

КНИЖКОВІ ПОДІЇ

У книгарні «Є» (Київ, вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота»)

6 квітня, 17.00

Презентація монографії Володимира Кулика «Дискурс українських медій: ідентичності, ідеології, владні стосунки». Книжка, видана за сприяння Українського наукового інституту Гарвардського університету, — про дискурс (явище в українській культурі скоріше обговорюване, ніж аналізоване) та про медії — феномен в українській культурі та науці ще менш досліджений, аніж дискурс. Зустріч відбудеться за участі автора, а також Ольги Гнатюк, Наталії Лигачової, Олександра Майбороди, Андрія Портнова, Володимира Рубана та Миколи Рябчука.

***

7 квітня, 18.00

Презентація книги Володимира Панченка «Формування економічної платформи українського націоналістичного руху у 1920—1950-х роках». Рясно встелений цифрами, цитатами й економічною термінологією, текст логічно і послідовно розгортає аргументацію тези про те, що обѓрунтована Ф. Лістом система економічного націоналізму втілювалася у багатьох країнах світу. І Україна, як виснує автор, не була виключенням з цього загальносвітового правила саме завдяки діяльності ОУН, серед представників якої було багато людей з економічною освітою, котрі використовували для аргументації створених ними економічних програм головні тези лістіянства.

***

8 квітня, 18.00

Поетичний вечір Віктора Неборака «Свобода — це воїн...». У програмі: презентація збірки «Вірші з вулиці Виговського», діалог поета з читачами, авторське читання.

***

10 квітня, 12.00 — дитячі читання в «Є».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати