Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Моцартоманія...

Масштабний KharkivMusicFest триватиме до 7 квітня
26 березня, 19:34
ВИСТУПАЮТЬ — АГАТА ШИМЧЕВСЬКА (ПОЛЬЩА), ПЕРЕМОЖНИЦЯ XIII МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ СКРИПАЛІВ ІМЕНІ ГЕНРІКА ВЄНЯВСЬКОГО В ПОЗНАНІ, ТА ВОЛОДЯ МИКИТКА (НІМЕЧЧИНА), АЛЬТ — ОДИН ІЗ ЗАСНОВНИКІВ СЛАВНОЗВІСНОГО КВАРТЕТУ ІМ. ШИМАНОВСЬКОГО, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ SINFONIA CONCERTANTE ДЛЯ СКРИПКИ ТА АЛЬТА З ОРКЕСТРОМ МІ-БЕМОЛЬ МАЖОР В.А. МОЦАРТА З ФЕСТИВАЛЬНИМ ОРКЕСТРОМ / ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ KHARKIVMUSICFEST

Нині у кав’ярнях наливають  каву у стаканчики з усміхненим портретом Моцарта, що підморгує, в місті варять крафтове пиво під назвою «Чарівна флейта» (відома опера В.А. Моцарта), в кафе, на вулицях та в інших неочікуваних місцях відбуваються флешмоби, на 10 локаціях по всьому місту розташувалися розфарбовані відомими харківськими художниками та дизайнерами 10 кольорових піаніно з проекту Art&Piano, на яких може заграти будь-хто в будь-який момент. Всіма своїми проектами й меседжами KharkivMusicFest пропонує здійснити камінг аут і повторити вголос слоган фестивалю: «Зізнайся, що ти її слухаєш...»

У #KharkivMusicFest 2019 — вісім позаконцертних проектів, серед яких нові освітньо-просвітницькі формати дитячого музичного табору Amadeus Camp, де дітки на весняних канікулах, що тривають, вивчають старовинні танці часів Моцарта, опановують гру на музичних інструментах і навіть займаються брейк-дансом під музику Моцарта.

Серія безкоштовних лекцій Amadeus-Talk, розрахована на будь-яку аудиторію і читається провідними музикантами, музикознавцями, арт-директорами, викладачами України. Що не назва — то інтрига: «#Моцартнаш», «Моцарт і джаз: нескінченне наближення», «Занурення в класику — від «треба» до «хочу»...», «Моцарт і Моцарт: досвід режисерського поновлення».

ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ KHARKIVMUSICFEST

Безкоштовні майстер-класи від висококласних музикантів із усієї Європи за спеціальностями «скрипка», «альт» та «віолончель» для учнів музичних шкіл, спеціалізованих музичних шкіл, студентів музичних училищ та консерваторій України. Відбір відбувався на конкурсних засадах. Уже провели уроки музиканти Фестивального оркестру, що напередодні відіграли фантастичний концерт-відкриття Viva Mozart в оновленій Харківській філармонії: Марія Бедер-Кубіцек із Австрії, Вацлав Дворжак із Чехії, Мирослава Которович та Анна Кузіна із Києва, Агата Шимчевська із Польщі, Хрістіне Хрістіанус та Володя Микитка із Німеччини, Натія Мдінарадзе із Грузії. Мова музики — універсальна, але нині грають і трактують класику по-різному, сучасних поглядів на інтерпретування не треба боятися, а треба розширювати свій музичний кругозір і з самого початку своєї музичної кар’єри тримати курс на музиканта світу.

29 березня вперше до України завітає французький секстет одного з найіменитіших у світі оркестрів Les Musiciens du Louvre, який відкриє «Французьку весну в Україні». 2 квітня американський піаніст Джордж Лі зіграє твори Людвіга ван Бетховена, а також знаменитий «Карнавал» Роберта Шумана на роялі Steinway, який для нього спеціально везуть із Києва. Завершить #KharkivMusicFest-2019 — Опера-Gala 7 квітня у «СХІД-ОПЕРА», який присвячений творчості Моцарта: прозвучать арії та дуети з більшості його опер, уривки з Реквієму та інших головних творів вокального жанру класика.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати