Музичний привіт із Півночі
19 червня вперше у Національній філармонії виступить Хор і оркестр Університету міста МальмеСвої перші українські гастролі знаний швецький колектив розпочав у Львові, де виступив на запрошення Львівського органного залу. Після Києва музиканти попрямують до Хмельницького, а завершать турне у Чернівцях.
Університет Мальме зі Швеції є досить молодим навчальним закладом краю, його було засновано 1998 року. Хор і оркестр при ньому було організовано 2000-го диригентом Даніелем Ханссоном (на фото), досить відомим музикантом у своєму регіоні. На сайті університету можна дізнатися, що команда музикантів складається в основному зі студентів, співробітників та випускників університету і налічує близько 50 чоловік в оркестрі та 40 – у хорі. А втім, приєднатися до колективу може будь-хто, головне – вміти читати ноти, пристойно грати на тому чи іншому музичному інструменті і регулярно щотижня відвідувати репетиції.
В Університеті Мальме є п’ять факультетів, присвячених основним сферам суспільства – здоров’ю (окремо – стоматологічний факультет), технологічній сфері, культурі і педагогіці. Але сам факт функціонування при навчальному закладі оркестру і хору (та ще й такого високопрофесійного) свідчить, що музика серед університетської спільноти посідає особливе місце. Між іншим, в репертуарі колективу – музика сучасних композиторів Швеції.
Упродовж навчального року хор і оркестр дає безліч концертів в рамках різноманітних університетських заходів, виступає на фестивалях та святах, а влітку під час канікул традиційно вирушає у гастрольне турне. Музиканти вже відвідали Бразилію, Китай, Південну Африку, Кубу та багато інших країн Європи. Тепер до їхнього переліку гастролей додасться і Україна.
У концертній програмі скандинавського колективу – твори сучасних швецьких композиторів: Ерланда фон Коха, Вільгельма Петерсона-Бергера, Вільгельма Стенхаммара, Фроде Ф’єльхельма, Стеффана Сторма та Андерса Орвалла. Їхні прізвища з української сцени прозвучать вперше. За словами керівника, Даніеля Ханссона, представлення музичних творів своєї країни під час закордонних турне є особливим і дуже важливим моментом діяльності колективу: це дає можливість поділитися своєю культурною спадщиною. Зрештою, це також дає зрозуміти слухачам іншої культури, іншої ментальності, з ким вони мають справу.
Солісти концерту – відомий швецький баритон Себастіан Дюран та скрипалька Емілія Віітберг.
Author
Олеся НайдюкРубрика
Культура