Натхнення — в осені... та Пушкіні
Як п’ять українських художників побували в російській глибинці й що з цього вийшло
Самобутні майстри різних поколінь: Ігор Юр’єв (Чернівці), Віра Томашевська (Ужгород), Михайло Яремків (Самбір), Володимир Устименко (Крим) та Антон Логов (Київ) два тижні провели у Псковській області. Побачене їх так вразило, що було написано сотні ескізів, а чотири десятки полотен українських майстрів придбали російські колекціонери.
— Дуже плідними для художників сталі поїздки до Музею-заповідника Модеста Мусоргського (меморіальна садиба композитора, розташована в мальовничому містечку Наумово), до Михайлівського, Петровського та Тригорського — заповідних Пушкінських місць, — розповіла «Дню» Людмила ПІДДУБНА, куратор проекту. — Нині на Псковщині можна побачити дивовижне поєднання «глуши лесов сосновых» і світлої, мальовничої далечіни; древніх городищ і невеликих «озер лазурных», сполучених «тихоструйной речкой»; старовинних парків і садів садиб Михайлівського, Тригорського, Петровського; билинної старовини Свягогорського монастиря (фамільне кладовище Ганнібалів-Пушкіних, де спочивають останки діда, бабусі, батьків і самого Олександра Сергійовича). Сьогодні ці місця, оповиті поетичним генієм, перетворено на Державний музей-заповідник О. С. Пушкіна. Як писав класик: «Губерния Псковская, теплица юных дней», місця, де «текли часы трудов» поета, «свободно вдохновенных», оспівані в багатьох пушкінських поезіях і невіддільні від його творчої біографії. Любов до цих місць він проніс крізь усе життя і поезію, починаючи з юнацького вірша «Простите, верные дубравы!», і закінчуючи знаменитими віршами «Вновь я посетил», написаними незадовго до загибелі класика...
ЖИЖИЦЬКЕ ОЗЕРО НАЗИВАЮТЬ «ПЕРЛИНОЮ» ПСКОВСЬКОГО КРАЮ — КАРТИНА ВОЛОДИМИРА УСТИМЕНКА
Побували українські художники у Великих Луках,
м. Тропець та Пскові. Зустрічі та враження від поїздок сталі джерелом натхнення для майстрів. За відгуками художників, так багато чого відразу полонило чарівливою красою осені, що все хотілося малювати свіжим, незамиленим оком.
НАТЮРМОРТ ВОЛОДИМИРА УСТИМЕНКА
Цікаві роботи було створено на базі відпочинку «Волинь» на Жижицькому озері (це місце називають «перлинною» Псковського краю), серед дивовижної осінньої природи, де проживали учасники пленеру. Всього було створено більше 40 полотен, написаних у різних стилях і техніках, які було представлено на підсумковій виставці. До речі, безпосередньо на вернісажі більшість робіт у авторів викупили поціновувачі живопису.
ОСІННІЙ ПЕЙЗАЖ МИХАЙЛА ЯРЕМКІВА
Ініціатором творчої поїздки українських художників виступив Генеральний директор «Торгового дому «ЕЛВО-Україна» Андрій Боганський, узявши на себе всі фінансові й організаційні питання (за підтримки Посольства РФ в Україні).
На Батьківщину наші майстри повернулися збагачені новими враженнями і натхненні, з масою ескізів і напрацювань, які згодом перетворяться на нові полотна.