Перейти до основного вмісту

Новий погляд на Чорнобильську зону

Із 24 до 27 квітня в Україні відбудеться перший Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86»
23 квітня, 15:40
РЕЖИСЕР РОБЕРТ СТОУН І ЖУРНАЛІСТ МАРК ЛІНАС ПІД ЧАС РОБОТИ НАД ФІЛЬМОМ «ОБІЦЯНКА ПАНДОРИ» / ФОТО З САЙТА UKRKINO.COM.UA

Проведуть форум у Славутичі (поблизу Чорнобиля). У програмі представлять добірку документальних стрічок про життя Зони та говоритимуть про проблеми сучасних міст. Організатори кажуть: прагнуть показати альтернативу життю в мегаполісі та поставити під сумнів необхідність транспортних розв’язок.

«86» — це нова спроба переосмислити чорнобильську трагедію і взагалі події того року, — зазначила одна з організаторів фестивалю Надія ПАРФАН radiosvoboda.org. Адже вибух на атомній станції не лише розпочав еру розчарування у технічному прогресі, а й символізував кризу радянської системи. Так американський режисер Роберт Стоун у фільмі «Обіцянка Пандори», який знімали також і в Україні, намагається з’ясувати, чи мають майбутнє ядерні технології. А Георгій Шкляревський у короткометражці, знятій ще 1989 року, розповідає про замовчування аварії.

Це — лише декілька фільмів із програми «86». Усього покажуть близько 30 стрічок про природу, цивілізацію та енергетику. Здебільшого — документальних. У світі зростає попит на документалістику, пояснює Надія Парфан, але в Україні хороші зразки цього жанру показують рідко.

Наприклад, знаний український документаліст Сергій Буковський представить на фесті «86» свою нову роботу «Чорнобиль. Пори року», зняту в співавторстві з Андрієм Загданським. Ця стрічка про те, як природа в Чорнобилі, зрештою, перемогла людину, науку і прогрес.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати