Перейти до основного вмісту

Під крилами совеняти Чарлі

В Україні стартував VII Чілдрен Кінофест
03 червня, 18:00

В Україні стартував 7-й фестиваль кіно для дітей та підлітків Чілдрен Кінофест, який щороку безкоштовно знайомить українських дітей як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. У 2020 році він вперше відбувається онлайн — з 29 травня по 7 червня на https://online.childrenkinofest.com. За традицією, до конкурсної програми увійшло сім фільмів для глядачів від 4 років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах. Переможця фестивалю визначить його аудиторія — після перегляду фільмів глядачам запропоновано оцінити свої враження.

Урочиста церемонія також відбулася онлайн — вперше в історії Чілдрен Кінофесту її мали змогу побачити всі глядачі фестивалю. 29 травня об 19:00 на сторінці Чілдрен Кінофест у Facebook з глядачами зустрілися співачка, композиторка і бандуристка Марина KRUTЬ, учасниця шоу «X-Фактор» та національного відбору на «Євробачення 2020», із піснею «Радій»; посол фестивалю 2020 року — музикант, продюсер, автор пісень і фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій ХЛИВНЮК; журі конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми — продюсерка та директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія СІНЬКЕВИЧ, зірка серіалу «Перші ластівки» актор Максим САМЧИК, аніматор, автор стрічки «Викрадена принцеса» Олег МАЛАМУЖ, програмний директор фестивалю Ілля ДЯДИК і талісман Чілдрен Кінофесту — Совеня Чарлі.

Фільм відкриття Чілдрен Кінофесту — австралійська сімейна стрічка «Мій друг містер Персіваль». Одну з головних ролей у ній виконав лауреат премій «Оскар» та «Золотий глобус», зірка серій фільмів «Пірати Карибського моря» Джеффрі РАШ. Фільм, заснований на світовому бестселері «Штормик та містер Персіваль», розповідає історію дружби хлопчика та пелікана-сироти.

Окрім «Містера Персіваля», за звання найкращого фільму року у конкурсній програмі Чілдрен Кінофесту змагаються фантастична пригодницька стрічка «Фокстер & Макс» (Україна), драма «Салон краси Ромі» (Нідерланди-Німеччина), роуд-муві «Лос Бандо» (Норвегія-Швеція), фентезі «Тім Талер, або Проданий сміх» (Німеччина), та анімаційні фільми «Гол!» (Велика Британія) і «Сіпсік — лялька-друг» (Естонія—Данія).

У позаконкурсній програмі фестивалю на глядачів чекає ретроспективна добірка «Чарівник Жорж Мельєс», присвячена класику німого кіна й кінофантастики Жоржеві Мельєсу та спеціальна подія до Дня захисту дітей — онлайн-прем’єра переможця Чілдрен Кінофесту-2019, анімаційного фентезі «Викрадена принцеса».

У рамках фестивалю вже вчетверте відбувається Конкурс дитячих фільмів. За традицією, переможців визначить журі українських кінематографістів. Глядачам дитячих короткометражних фільмів запропонують проголосувати онлайн та обрати переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій» — автори найкращого фільму у цій категорії отримають 10 тисяч гривень. Серед фіналістів дитячого конкурсу підліткові драми, фільми про дружбу, інопланетян та пандемію, VR та пластилінова анімація. Зі списком фіналістів можна ознайомитися на сайті https://online.childrenkinofest.co.

Почесним послом фестивалю цього року став Андрій Хливнюк.

ДОВІДКА «Дня»

«Чілдрен Кінофест» (Міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест») — щорічний кінофестиваль, який знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Проходить одночасно в Києві та понад 20 містах України в кінці травня — на початку червня. Вперше відбувся в 2014. Особливістю фестивалю є те, що кожен його глядач, незалежно від віку, стає членом журі. Фільм-переможець визначається шляхом прямого голосування глядачів — на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримує бюлетень, за допомогою якого оцінює фільм. Логотип, символ і талісман «Чілдрен Кінофесту» — совеня Чарлі. Персонажа створено на основі малюнка 7-річного Артема РАССАДНІКОВА з Донецька та названо на честь легендарного кіноактора і кінорежисера Чарлі Чапліна.

Щорічно на «Чілдрен Кінофесті» є статус Почесного посла Фестивалю, яким стають відомі в Україні творчі особистості. Місія Посла Фестивалю — популяризація ідей культурного розвитку дітей та підлітків в Україні. Послами фестивалю в різні роки виступали співачка Джамала, музикант Дмитро ШУРОВ, актор і кінорежисер Ахтем СЕЇТАБЛАЄВ, письменниця і драматург Катерина БАБКІНА, правозахисниця, письменниця та радіоведуча, посланниця доброї волі ООН в Україні Лариса ДЕНИСЕНКО, вокаліст хіп-хоп гурту «ТНМК» Олег «Фагот» МИХАЙЛЮТА.

Починаючи з 2015 всі фестивальні покази — безкоштовні, за попередньою реєстрацією на офіційному фестивальному сайті. Значна частина глядачів — діти із соціально незахищених верств населення, сімей переселенців, сироти і діти з обмеженими можливостями: такі колективні групи щорічно організуються у кожному місці, де проходить фестиваль, у співпраці з благодійниками.

Починаючи з 2017 поряд з основною Міжнародною конкурсною програмою також започатковано Національний конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми. До участі приймаються стрічки, створені молодими людьми у віці від 7 до 14 років.

У 2020 у зв’язку з карантинними обмеженнями фестиваль вперше відбувається онлайн.  

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати