Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про «саксофонізацію всього світу»

В Одесі відбудеться І Міжнародний конкурс молодих виконавців
23 жовтня, 10:28
АРТ-ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛЮ, ЛАУРЕАТ МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСІВ, САКСОФОНІСТ І ПЕДАГОГ ГАННА СТЕПАНОВА / ФОТО З САЙТА GOLDENSAX.OD.UA

З 1 до 3 листопада в Південній Пальмірі триватиме І Міжнародний конкурс молодих виконавців «Золотий саксофон Одеси». У ньому візьмуть участь 60 музикантів із Білорусі, Бельгії, Німеччини, Іспанії, Казахстану, Китаю, Польщі, Росії, Узбекистану, України та Японії.

У журі конкурсу відомі професіонали — професор Алан Крепен (Бельгія), Юрій Василевич (Україна), Микита Зімін (РФ — Франція), Павло Гуснар (Польща), представник фірми «Сельмер» і композитор Роберто Маріно (Італія), який написав для учасників конкурсу спеціальні конкурсні твори. Прослуховування проходить у ССМШ ім. П. Столярського. У гала-концерті, який відбудеться в Одеській філармонії, візьме участь Одеський муніципальний духовий оркестр ім. О. Саліка (диригент Михайло Дзевік).

Про особливості конкурсу ми розмовляли з його арт-директором, лауреатом міжнародних конкурсів, відомим саксофоністом і педагогом Ганною СТЕПАНОВОЮ.

— Усе, що відбувається вперше, породжує надії, особливі сподівання, а чи були в Україні прецеденти таких фестивалів?

— Такі конкурси відбувалися в Києві та Львові — «Сельмер Париж в Україні». Фірма «Сельмер» заснувала призи переможцям. Лауреатом одного з таких конкурсів мені пощастило стати 2003 року, а як винагороду я отримала саксофон-сопрано цієї фірми. Потім настала криза, фінансування припинилося. Наш проект не комерційний, а суто творчий. Усі витрати на проїзд і проживання учасники оплачують самі. Ми проводимо цей конкурс із власної ініціативи, тому що дуже любимо саксофон.

— Відомий дитячий музичний фестиваль «Зірочка» і «Золотий саксофон» якось пов’язані: організаційно чи ідейно?

— Організаційно — так. Автор конкурсу «Зірочки» Олександр Степанов, мій батько, випускник СПбДАТМ — за фахом режисер естради, проводить фестивалі й конкурси в нашому місті ось уже 20 років. Звичайно, не без допомоги моєї мами, випускниці консерваторії за класом скрипки Катерини Степанової. Нині і я прагну підхопити дух фестивальності в нашому місті. Закликаю сильних світу цього підтримати молодих і талановитих!

Учасників поділено на три вікові групи: «Саксофонісимо» (до 13 років), середня група (14—17 років) і старша (18—25 років).

— Крім головного призу, чи передбачено інші, заохочувальні?

— Крім Гран-прі конкурсу — саксофона фірми «Сельмер», третій моделі вручать аксесуари для саксофона — мундштуки, тростини, гайтани, лігатури, надані нашими партнерами. Також буде вручено сувенірні саксофончики-статуетки.

Найяскравіший молодий виконавець у групі «Саксофонісимо» буде удостоєний права участі в конкурсі «Москва запрошує друзів», заснованому нашим партнером — Міжнародним благодійним фондом Володимира Співакова. А ще переможці отримають у подарунок диски і ноти.

— Хто вас підтримав?

— Серед засновників конкурсу Управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації — середня спеціалізована Музична школа ім. П. Столярського, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Ушинського. Нашу ініціативу також підтримали Посольство Бельгії в Україні, Генеральне консульство Польщі в Одесі, Італійський культурний центр «Данте Аліґ’єрі» в Одесі та багато інших.

— Чого чекаєте від конкурсу?

— Я дуже рада, що наше місто вперше збере 60 академічних саксофоністів із 10 країн світу. Раніше ми вимушені були їздити на майстер-класи до Франції, Німеччини, Польщі за ковтком академічного звучання цього інструмента. Адже всі вважають, що цей інструмент суто джазовий. Насправді це далеко не так! Саксофон старший за джаз щонайменше на 50 років. Інтерес до нього виявляли Берліоз, Мейєрбер, Рахманінов, Прокоф’єв, Шостакович, Глазунов. У нашій країні до саксофона було упереджене ставлення, і він недоотримав належної уваги. Вважалося, що інструмент буржуазний, непристойний: «Від саксофона до ножа — один крок!», «Сегодня ты играешь джаз, а завтра Родину продашь!». Уперше саксофон ввела в систему освіти мій викладач у РАМ ім. Гнесіних, народна артистка Росії, професор Маргарита Шапошникова. А я прагну продовжувати її «ідею саксофонізації всього світу» в нашому місті.

Мені шкода, що одеські саксофоністи побоялися брати участь у цьому сильному конкурсі. І лише одна учениця школи ім. П. Столярського Діана Сергієвська (клас викладача Зої Рудько) спробує свої сили в цьому музичному змаганні. Цей конкурс — наш дарунок рідному містові. То хай же академічний саксофон в Одесі стане на сходинку ближче до європейського!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати