Про традиції родинного музикування
13 червня у Центральному державному архіві-музеї літератури та мистецтва України (у рамках «Мистецьких зустрічей» ) буде представлено проект «Брати ЧЕ»Майбутнє починається сьогодні, але традиція родинного музикування відома з давніх-давен. Можна перераховувати багато династій музикантів, у яких професія виконавця чи композитора передавалася з покоління в покоління. Серед найвідоміших можна назвати, наприклад, Й.С. Баха та його синів (до речі, ЦДАМЛМ України зберігає копії документів цих митців), Л.Моцарта та його всесвітньовідомого сина — В.А. Моцарта, Людвіга ван Бетховена і його батька та інших. Ця традиція продовжується і сьогодні — й не лише в музичному мистецтві.
Новий музичний проект — дует двох братів Василя та Віктора Чернявських («Брати ЧЕ») виконають десять авторських пісень Василя Чернявського. Тексти віршів увійшли до книжки під назвою «Ловец слов». Вона невелика за розміром та складається з поетичних мініатюр. У них співрозмовником поета стають «танцюючий Бах», «художник, що малює казки» й навіть Олександр Пушкін та багато інших «персонажів». При цьому авторка передмови, поет і музикант Катя Хатка зазначає, що «книжка Василя Чернявського «Ловец слов» — про любов, яка навколо нас і всередині кожного».
Василь Чернявський (фортепіано, вокал) — піаніст, поет і композитор, драматург. Автор пісень до телевізійного фільму Олександра Катуніна «Новорічна рідня», музично-пластичної казки «Дюймовочка» (створеної разом із криворізьким композитором Анатолієм Тарасюком у Криворізькому театрі музично-пластичних мистецтв «Академія руху»). Віктор Чернявський (альт, перкусія) — учасник струнного квартету «Vivo» та акустичного складу гурту Illaria. Нині студент Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра. Брати кажуть, що їхнє творче кредо — «Більше музики!», повідомляє Юлія БЕНТЯ.
Випуск газети №:
№101, (2013)Рубрика
Культура